Інженери з Массачусетського технологічного інституту (MIT) представили матеріал, здатний до саморегенерації. Він самостійно затягує тріщини, які з'явилися на ньому. Опис роботи опубліковано в онлайн-бібліотеці Wiley, пише HighTech.
В основі здатності до відновлення нового матеріалу лежить процес фотосинтезу. З його допомогою рослини перетворюють світло на вуглекислий газ і кисень. Дослідники з'єднали хлоропласти, які відповідають за фотосинтез у рослин, в тонку біологічну плівку з амінопропіл-метакриламіда, глюкози, глюкооксідази, яка може відновлювати пошкоджену структуру і з часом стає твердою.
Поки що розробка має певні недоліки – тріщини в матеріалі заростають повільно, а міцність плівки поки що невисока. Дослідники обіцяють вирішити ці завдання найближчим часом, наприклад, шляхом додавання до складу вуглецю.
Якщо інженерам вдасться зробити це, зазначає видання, матеріал потрапить на ринок і зробить революцію в промисловості: людям не доведеться міняти розбитий екран смартфона або пошкоджену запчастину автомобіля.
Раніше повідомлялося, що вчені розробили найбільш стійкий до зношування матеріал у світі – це сплав недешевих золота і платини.
Крім того, дослідники навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії.