Вчені розробили найбільш стійкий до зношування матеріал у світі

Вчені розробили найбільш стійкий до зношування матеріал у світі

Це сплав недешевих золота і платини, але грошей зекономити вони зможуть ще більше

Вчені розробили найбільш стійкий до зношування матеріал у світі
фото Shutterstock

Вчені з національної лабораторії Sandia представили «найстійкіший до зношування» матеріал у світі. За їх словами, сплав, який вони винайшли, приблизно в 100 разів перевершує надміцну сталь, яка часто використовується у виробництві як найдоступніший з міцних металів. Про це пише HighTech.

Вчені відзначили, що матеріал був зроблений зі сплаву платини і золота.

«Ми показали, що є фундаментальні зміни, які ви можете внести в деякі сплави, які додадуть величезне збільшення продуктивності в широкому діапазоні параметрів», – зазначає вчений Нік Аргібей, автор дослідження.

Такі результати вчені змогли отримати завдяки новій теорії. Якщо раніше вважалося, що здатність металу протистояти тертю заснована на його твердості, то команда Sandia припустила, що знос пов'язаний з тим, як метали реагують на тепло. Додаткову міцність металу додає те, що за аналогією з іншими матеріалами, захист від зношування йому надає зовнішнє покриття невеликим шаром золота.

«Ці зносостійкі матеріали потенційно можуть забезпечити переваги в плані надійності для цілого ряду пристроїв, які ми досліджували, і зекономити державам близько 100 млрд на рік, – зазначив сказав Кріс Нордквіст, інженер Sandia. – Можливості для інтеграції і покращення будуть специфічні для конкретного пристрою, але цей матеріал суттєво збільшить надійність  металевих компонентів».

Нагадаємо, вчені в США винайшли, як отримувати «чисту» електроенергію безкоштовно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті