Верховна Рада дала згоду на Звернення до ООН, Європейського парламенту, ПА Ради Європи, ПА НАТО, ОБСЄ, ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв’язку з актом агресії Російської Федерації проти України.
За відповідний проект Постанови №9341 проголосували в ході позачергового засідання парламенту у понеділок 272 народних обранці.
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, згідно з оприлюдненим тексту звернення, Верховна України закликає міжнародне співтовариство вжити дієвих заходів для припинення російської агресії як на суші, так і на морі, а також посилити існуючі санкції проти РФ і ввести нові до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.
Парламент також закликає міжнародні організації направити спостерігачів в регіон Чорного та Азовського морів і Керченської протоки і пропонує морським державам направити в цей регіон військові кораблі для запобігання подальшої ескалації напруги з боку РФ.
Верховна Рада також закликає міжнародних партнерів збільшити надання Україні військової та іншої допомоги для захисту її територіальної цілісності і суверенітету.
«Закликаємо міжнародне співтовариство адекватно реагувати на виклики і загрози, які несе Російська Федерація, оскільки політика миротворення вже привела до окупації частини території України – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей», – йдеться в проекті звернення.
У зверненні також підкреслюється, що проект будівництва «Північного потоку-2» здійснюється не в інтересах Європи, а в інтересах РФ і несе загрозу, в тому числі і сфері безпеки, для всього регіону Балтії і Північної Європи.
Верховна Рада підкреслює, що безкарність агресивної політики і дій РФ може привести до глобальних наслідків.
Нагадаємо: зазначеному голосуванню передували рішення Верховної Ради про призначення на 31 березня 2019 року чергових виборів Президента України, а також щодо введення воєнного стану на території 10 областей країни протягом 30 днів – з 26 листопада по 26 грудня 2018 року.
Як писав Mind, 26 листопада в Нью-Йорку пройшло екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Азовському морі.
Раніше, 25 листопада, українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий та були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Тоді було закрито прохід цивільних суден Керч-Єнікальським каналом.
Про те, скільки коштуватиме оснащення армії наступного року, читайте у матеріалі Mind «Бюджет 2019: чим заплатимо за боєготовність і соціальну стабільність».