Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Верховна Рада затвердила введення воєнного стану в окремих областях України

Верховна Рада затвердила введення воєнного стану в окремих областях України

За відповідний законопроект проголосували 276 народних депутатів

Верховна Рада затвердила введення воєнного стану в окремих областях України

Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні, затвердивши відповідний Указ Президента України Петра Порошенка.

За відповідний закон №9338 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» проголосували 276 народних депутатів за основу та в цілому.

Як зазначається в тексті документу, Ввести в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

Нагадаємо: раніше Президент анонсував, що воєнний стан вводиться з 9 години 00 хвилин 28 листопада 2018 року строком на 30 діб.

«Українська влада і український парламент, український уряд і український президент роблять все можливе, щоб захистити рідну землю. І зараз, коли ми як ніколи потребуємо об’єднання, і зараз, коли нам треба об’єднати зусилля, коли нам треба прийняти надважливе рішення про оголошення воєнного стану, який, я хочу окремо наголосити, буде застосований виключно у випадку наземної російської воєнної агресії (…) Якщо, дай Боже, спільними зусиллями нам вдасться уникнути цього сценарію, я наголошую як Президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ – не буде обмеження прав, не буде обмеження свобод! Як тільки російський солдат перетне кордон, я не буду втрачати жодної секунди для того, щоби забезпечити захист української землі», – наголосив президент.

Дякую українським депутатам за підтримку мого Указу про запровадження воєнного стану в Україні терміном на 30 днів....

Опубліковано Петром Порошенком Понеділок, 26 листопад 2018 р.

«Я вношу пропозицію (…) Проектом закону, яким затверджується указ, передбачається за підсумками обговорення запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані уздовж російського кордону, уздовж Придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. Саме там, де може бути нанесено удар», – наголосив президент під час виступу у Верховній Раді.

Як уточнив спікер Верховної Ради Андрій Парубій воєнний стан буде введено у Вінницький, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Сумській, Донецькій, Чернігівській, Запорізькій, Херсонській областях – «тобто ті області, які межують з Російською федерацію, або з Придністров’ям». 

Нагадаємо: 26 листопада 2018 року під час позачергового засідання у залі Верховної Ради було гаряче.

Крім того, відповідне рішення РНБО передбачає уточнення Мінобороною і Генштабом (ГШ) Збройних сил України (ЗСУ) Мобілізаційного плану ВС у частині обсягів призову резервістів оперативного резерву першої черги і передбачає заходи часткової мобілізації.

Як писав Mind, Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні, який набирає чинності з дня його опублікування.

Згідно із законом «Про правовий режим воєнного стану», правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, цей закон та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Раніше, 25 листопада, українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий та були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Тоді було закрито прохід цивільних суден через Керч-Єнікальський канал.

Про те, скільки коштуватиме оснащення армії наступного року, читайте у матеріалі Mind «Бюджет 2019: чим заплатимо за боєготовність і соціальну стабільність».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті