Екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо ескалації в Азовському морі – ТРАНСЛЯЦІЯ
5 країн закликали Росію звільнити захоплені українські судна

26 листопада в Нью-Йорку пройшло екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Азовському морі.
19.30. Постпред України нагадав, що в цей день 26 листопада 1939 року Росія створила прецедент, коли обстріляла територію України на кордоні з Фінляндією, і звинуватила потім Фінляндію в розпалюванні конфлікту. Це дало змогу Росію здійснювати воєнні дії. Він порівняв теперішні дії РФ з тією ситуацією.
Він навів основні факти, наголосивши, що відповідно до міжнародних договорів, український флот має право пропливати по Керченській протоці. 25 листопада з Одеси до Маріуполя вирушили 3 українських кораблі, маршрут був той самий, що і кілька місяців до цього. Росія повідомила, що перекрила Керченську протоку. Українські кораблі було відправлено в «зону очікування». Після того, як один з наших катерів було обстріляно і взято на таран, українські кораблі вирушили назад у відкрите море. І вже після цього російські човни берегової охорони пішли за ними і відкрили вогонь на ураження.
Він наголосив, що українські моряки жодного разу не відкрили вогонь у відповідь.
Постпред України навів кілька цитат, перехоплених у радіо просторі, зі спілкування Керчі з російським судном «Ізумруд».
«Руки догори, здайте зброю, ми будемо стріляти на ураження».
«Хто стріляв?» – «Стріляли з Ізумруда, я не можу зв’язатися з ними»
«Хто віддав наказ стріляти на ураження?»
Відповідає капітан «Ізумруда»: – «Це був я, але за вашим попереднім наказом».
19.20. Королівство Нідерландів готове виступити арбітром у конфлікті між Україною та Росією і вважає, що цю справу потрібно розглядати в суді, сказала постпред країни. Нідерланди наголосили, що ситуація в Азовському морі погіршилася після того, як Росія збудувала Керченський міст і стала необґрунтовано ускладнювати рух українських кораблів через протоку.
18.45. Постпред США при ООН Ніккі Хейлі закликала членів Радбезу голосувати проти будь-якого рішення, яке запропонує РФ. «Ця ситуація погіршить позицію Росії в світі та призведе до напруження відносин із західними країнами», – сказала вона, наголосивши, що говорить від імені президента США Дональда Трампа і озвучує його позицію щодо конфлікту в Керченській протоці.
18.20. США, Великобританія, Нідерланди, Польща, Швеція виступили проти обговорення в Раді Безпеки т.зв. «порушення кордонів РФ» в Чорному і Азовському морях.
«Ми виступаємо єдиним фронтом проти спроби Росії обговорити недавню ескалацію в Керченській протоці з ініціативи Росії по темі «Порушення кордону РФ» порядку денного. Ми підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів», – сказала постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі.
Згідно з голосуванням за затвердження відповідного порядку денного засідання тільки 4 члени Радбезу проголосували «за», таким чином це питання було знято з обговорення. (Інтерфакс)
18:15 Рада безпеки ООН почала екстрене засідання у зв'язку із загостренням ситуації в Керченській протоці. На порядку денному – підтримка миру і безпеки, порушення кордонів РФ.
18:08 У Раді Безпеки ООН 5 країн-членів – Франція, Нідерланди, Польща, Швеція і Великобританія – закликали Росію Російську Федерацію звільнити українські судна та екіпажі, захоплені в Керченській протоці. Про це йдеться в їх спільній заяві, оприлюдненій представництвом Франції при ООН в Нью-Йорку.
***
Нагадаємо: Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні. Тепер це питання повинна розглянути Верховна Рада, засідання почнеться о 16:00 26 листопада.
Радбез ООН скликав екстрене засідання у зв’язку з діями РФ на Азові.
Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію Росії щодо українських кораблів у Керченській протоці.
Як повідомлялось, Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох кораблях Військово-Морських Сил ЗС України. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором. Серед українських моряків є шестеро поранених.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].