Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо ескалації в Азовському морі – ТРАНСЛЯЦІЯ

Екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо ескалації в Азовському морі – ТРАНСЛЯЦІЯ

5 країн закликали Росію звільнити захоплені українські судна

Екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо ескалації в Азовському морі – ТРАНСЛЯЦІЯ
фото DR

26 листопада в Нью-Йорку пройшло екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Азовському морі. 

19.30. Постпред України нагадав, що в цей день 26 листопада 1939 року Росія створила прецедент, коли обстріляла територію України на кордоні з Фінляндією, і звинуватила потім Фінляндію в розпалюванні конфлікту. Це дало змогу Росію здійснювати воєнні дії. Він порівняв теперішні дії РФ з тією ситуацією.

Він навів основні факти, наголосивши, що відповідно до міжнародних договорів, український флот має право пропливати по Керченській протоці. 25 листопада з Одеси до Маріуполя вирушили 3 українських кораблі, маршрут був той самий, що і кілька місяців до цього.  Росія повідомила, що перекрила Керченську протоку. Українські кораблі було відправлено в «зону очікування». Після того, як один з наших катерів було обстріляно і взято на таран, українські кораблі вирушили назад у відкрите море. І вже після цього російські човни берегової охорони пішли за ними і відкрили вогонь на ураження.

Він наголосив, що українські моряки жодного разу не відкрили вогонь у відповідь.

Постпред України навів кілька цитат, перехоплених у радіо просторі, зі спілкування Керчі з російським судном «Ізумруд».

«Руки догори, здайте зброю, ми будемо стріляти на ураження».

«Хто стріляв?» – «Стріляли з Ізумруда, я не можу зв’язатися з ними»

«Хто віддав наказ стріляти на ураження?»

Відповідає капітан «Ізумруда»: – «Це був я, але за вашим попереднім наказом».

19.20. Королівство Нідерландів готове виступити арбітром у конфлікті між Україною та Росією і вважає, що цю справу потрібно розглядати в суді, сказала постпред країни. Нідерланди наголосили, що ситуація в Азовському морі погіршилася після того, як Росія збудувала Керченський міст і стала необґрунтовано ускладнювати рух українських кораблів через протоку.

18.45. Постпред США при ООН Ніккі Хейлі закликала членів Радбезу голосувати проти будь-якого рішення, яке запропонує РФ. «Ця ситуація погіршить позицію Росії в світі та призведе до напруження відносин із західними країнами», – сказала вона, наголосивши, що говорить від імені президента США Дональда Трампа і озвучує його позицію щодо конфлікту в Керченській протоці.

18.20. США, Великобританія, Нідерланди, Польща, Швеція виступили проти обговорення в Раді Безпеки т.зв. «порушення кордонів РФ» в Чорному і Азовському морях.

«Ми виступаємо єдиним фронтом проти спроби Росії обговорити недавню ескалацію в Керченській протоці з ініціативи Росії по темі «Порушення кордону РФ» порядку денного. Ми підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів», – сказала постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі.

Згідно з голосуванням за затвердження відповідного порядку денного засідання тільки 4 члени Радбезу проголосували «за», таким чином це питання було знято з обговорення. (Інтерфакс)

18:15 Рада безпеки ООН почала екстрене засідання у зв'язку із загостренням ситуації в Керченській протоці. На порядку денному – підтримка миру і безпеки, порушення кордонів РФ.

18:08 У Раді Безпеки ООН 5 країн-членів – Франція, Нідерланди, Польща, Швеція і Великобританія – закликали Росію Російську Федерацію звільнити українські судна та екіпажі, захоплені в Керченській протоці. Про це йдеться в їх спільній заяві, оприлюдненій представництвом Франції при ООН в Нью-Йорку.

***

Нагадаємо: Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні. Тепер це питання повинна розглянути Верховна Рада, засідання почнеться о 16:00 26 листопада.

Радбез ООН скликав екстрене засідання у зв’язку з діями РФ на Азові. 

Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію Росії щодо українських кораблів у Керченській протоці.

Як повідомлялось, Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох кораблях Військово-Морських Сил ЗС України. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором. Серед українських моряків є шестеро поранених.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті