Служба безпеки Чехії BIS заявила, що російські спецслужби здійснили щонайменше дві атаки на Міністерство закордонних справ країни, повідомляє Reuters.
Атаки було здійснено минулого року. У результаті зламу інформаційної системи міністерства хакери отримали доступ до електронної переписки більше 150 співробітників МЗС Чехії.
«Вони отримали дані, які можуть бути використані для майбутніх атак, а також список потенційних цілей майже у всіх важливих державних інститутах», – йдеться в повідомленні BIS.
BIS також виявила кілька кібер-нападів на чеські військові об'єкти з серйозною компрометацією деяких приватних акаунтів, прив’язаних до електронної пошти, які належали людям, пов'язаним з міноборони і армією, а також компрометацією IP-адреси шкідливими програмами, відомими як X-Agent.
У своїй доповіді BIS заявила, що до двох окремих атак на чеське МЗС причетна група хакерів APT28, яка пов'язана з російським урядом. Раніше вона була помічена в кібератаках на Німеччину та США.
«Згідно з висновками, це була кампанія кібершпіонажу Turla, за якою стоять ФСБ, російська розвідувальна служба, і APT28 / Sofacy, яку пов'язують з російською військовою розвідкою, ГРУ», – йдеться в повідомленні.
Раніше чеські спецслужби вже висували припущення, що за атаками хакерів могли стояти іноземні держави. Однак тоді повідомлялося, що витоків важливих даних не було.
BIS попереджує у доповіді, що співробітники російських спецслужб нібито працюють під дипломатичним прикриттям в рамках загальної гібридної стратегії проти держав-членів ЄС і НАТО.
Як повідомлялося, міжнародне юридичне агентство визначило, що країни Центральної та Східної Європи перебувають під високою загрозою кібератак.
Нагадаємо, на початку жовтня зʼявилася інформація, що росіяни намагалися зламати мережу Організації з заборони хімічної зброї.
Між тим Мін'юст США оприлюднив імена семи російських хакерів, які працюють на ГРУ.