Країни Центральної та Східної Європи перебувають під високою загрозою кібератак – дослідження

Країни Центральної та Східної Європи перебувають під високою загрозою кібератак – дослідження

Лише минулого року у 18 країнах регіону було зареєстровано понад 100 окремих кіберінцидентів

Країни Центральної та Східної Європи перебувають під високою загрозою кібератак – дослідження
фото pixabay.com

Попри той факт, що минулого року у 18 країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) було зареєстровано значно більше ніж сто окремих кіберінцидентів, уряди та регуляторні органи вжили заходів у результаті менш як чверті з них. Про це свідчать дані дослідження міжнародної юридичної фірми CMS.

Експерти компанії проаналізували те, як компанії в регіоні реагують на кіберзагрози, який у них рівень усвідомлення ризиків та планування управління ними, а також на якій ланці керівництва лежить остаточна відповідальність.

У співвідношенні більш як два до одного (67% проти 33%) респонденти вважають, що процедури та протоколи з кібербезпеки, які використовуються регуляторними органами, потребують удосконалення по всьому регіону. Цей погляд поділяє більшість у кожній країні ЦСЄ.

«Після корупції та наркотиків, кіберзлочинність є третьою найбільшою галуззю організованої злочинності в світі, – каже Дора Петраній, Керуючий Директор CMS у ЦСЄ. – Це дуже актуальне питання і, як багато компаній вже пізнали на власному досвіді, кібератаки обходяться дорого. Хоча компанії не можуть повністю захистити себе від загрози кібератаки, вони можуть підвищити свою здатність протистояти їм. Культура і освіта є ключовими чинниками досягнення такої здатності, так само як і вміло запроваджена та регулярно оновлювана кіберстратегія».

Хоча переважна більшість респондентів висловили занепокоєність загрозою кібератак, дослідження виявило явний брак підготовленості до них серед компаній у ЦСЄ. Лише 60% опитаних проводять для працівників обов’язкове навчання з кібербезпеки, при цьому менш як половина впевнені у своїй здатності виявити атаку або протистояти їй.

«Кібербезпека стала питанням, яке вирішується на рівні керівника компанії та очільника юридичного департаменту, – каже Андреа Сіманді, юрист із питань захисту персональних даних у компанії Microsoft в Європі. – Вкрай важливо, щоб керівництво, в тому числі найвищої ланки, центрально- та східноєвропейських компаній усвідомило, що кіберзагрози – це реальність і для захисту від них потрібні ефективні заходи. Загалом країни ЦСЄ, на жаль, все ще далеко позаду Західної Європи у сфері кібербезпеки».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло