Росіяни намагалися зламати мережу Організації з заборони хімічної зброї – Reuters

Росіяни намагалися зламати мережу Організації з заборони хімічної зброї – Reuters

ОЗХЗ саме працювала над дослідженням речовини, якою отруїли Скрипалів

Росіяни намагалися зламати мережу Організації з заборони хімічної зброї – Reuters
фото Shutterstock

Російські спецслужби у квітні цього року намагалися зламати захисну мережу Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), повідомляє Reuters.

Правоохоронні органи Нідерландів, де знаходиться штаб-квартира організації, зуміли вчасно виявити і відбити кібератаку.

Як повідомляється у звіті директора військової розвідки Нідерландів, четверо росіян приїхали в країну 10 квітня і були спіймані зі шпигунським обладнанням у готелі, розташованому поруч зі штаб-квартирою ОЗХЗ.

Саме в той час експерти організації намагалися встановити характер речовини, якої було отруєно російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію в англійському місті Солсбері в березні. Крім того, досліджувалася речовина, яку було використано під час хіматаки в сирійській Думі.

Усіх чотирьох росіян було затримано 13 квітня і вислано назад у Росію, сказав генерал-майор Онно Ейхелсейм. Вони планували потрапити в лабораторію в швейцарському місті Шпіц, яку ОЗХЗ використовувала для аналізу зразків хімічної зброї, сказав він.

За його словами, російська військова розвідка «активно діє на території Нідерландів, де розташовано безліч міжнародних організацій», – сказав він.

Цього ж дня МЗС Великобританії звинуватило Росію в «невибіркових та безрозсудних кібератаках по усьому світу, направлених на політичні інститути, бізнес, медіа та спорт».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що альянс підтримує позицію голландської і британської влади, наголосивши на необхідності закликати Росію до відповіді за «грубі спроби підірвати міжнародний закон та інститути», втручаючись у вибори та проводячи кампанії з дезінформації, зазначає видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло