Мін'юст США оприлюднив імена семи російських хакерів, які працюють на ГРУ (ОНОВЛЕНО)

Мін'юст США оприлюднив імена семи російських хакерів, які працюють на ГРУ (ОНОВЛЕНО)

Справі вирішено надати публічності через великі масштаби проблеми, зазначили прокурори

Мін'юст США оприлюднив імена семи російських хакерів, які працюють на ГРУ (ОНОВЛЕНО)
плакат "Їх розшукує ФБР"/svoboda.org

Міністерство юстиції США повідомило імена семи росіян, яким пред'явлено кримінальні звинувачення. Стверджується, що всі вони співробітники російської військової розвідки, раніше відомої як ГРУ.

Це Олексій Моренець, Євген Серебряков, Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін, Олег Сотников і Олексій Мінін.

Агенти ГРУ звинувачуються в хакерських атаках на антидопінгові відомства та інші організації. Як заявляють у Мін'юсті, атак зазнавали організації, які публічно підтримали відсторонення російських спортсменів від міжнародних спортивних змагань за вживання допінгу, схваленого російським урядом.

Крім антидопінгових організацій, метою операцій ГРУ за останній час стали розслідування нападу на МН17, розслідування застосування хімічної зброї в Сирії, атака на Організацію з заборони хімічної збої, заявлено на прес-конференції.

Як повідомляється, хакерські атаки часто проводилися віддалено. Якщо ж цей метод не спрацьовував, хакери проводили операції поблизу об'єктів. В операціях брали участь спеціально підготовлені офіцери ГРУ зі складним обладнанням, яке дозволяло здійснювати атаки через мережі Wi-Fi.

Про висунення звинувачень було оголошено через кілька годин після того, як влада Нідерландів повідомила, що в квітні запобігла спробі російських агентів здійснити кібератаку на Організацію з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі. Чотирьох росіян-хакерів було затримано і видворено з країни.

13 квітня 2018 року чотири співробітника ГРУ готували апаратуру біля будівлі ОЗХЗ в Гаазі з метою атаки на мережі організації. Орендований цими співробітниками автомобіль був переповнений апаратурою для хакерських атак на WiFi-мережі, апаратура була налаштована для атаки на ОЗХЗ, автомобіль припаркований навпроти. У момент затримання нідерландськими спецслужбами апаратура була увімкнена.

«Подібна кібератака неприйнятна. Розголошуючи діяльність РФ, ми даємо чіткий сигнал: Росія повинна зупинитися!» – заявила міністр оборони Нідерландів.

Канада заявила в четвер, що зазнала російських кібератак. Ідеться про антидопінгове агентство, що базується в Монреалі. Уряд Канади вважає, що за атаками стоїть ГРУ.

За інформацією британської розвідки, один з хакерів ГРУ Серебряков також був залучений в операцію на території Малайзії, де намагався отримати доступ до даних міжнародного розслідування нападу на Boeing рейсу МН17 під Донецьком.

Також серед об’єктів, які піддалися атаці – атомна електростанція в Пенсільванії, США.

Учасники прес-конференції підкреслили, що розголошувати дані про контррозвідувальні операції європейських спецслужб не прийнято. Однак рішення надати розголосу операцію з викриття діяльності ГРУ було прийнято в зв'язку з масштабністю проблеми. ГРУ може продовжувати свої атаки безкарно тільки в тому випадку, якщо його співробітникам вдасться залишатися в тіні, заявила міністр оборони Нідерландів Анн Байлевелд.

ГРУ – агресивна російська державна організація з великим фінансуванням, яка не тільки працює віддалено, але оперує прямо на вулицях європейських міст. Учасники конференції закликали пролити світло на активність ГРУ за кордоном, максимально співпрацювати і ділитися інформацією з союзниками.

В ЄС обговорюється можливість прийняття нових санкцій з зв'язку з діяльністю ГРУ.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив в четвер, що Росію необхідно притягнути до відповідальності за спроби кібератак на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ). Він додав, що розділяє рішучість британської і нідерландської влади у цьому питанні.

ОНОВЛЕНО. Пізніше цього дня, за інформацією Reuters, Мін'юст США звинуватив сімох згаданих співробітників російського ГРУ в спробах проникнути в комп'ютерні мережі компанії Westinghouse Electric Co, що займається атомною енергетикою. Зокрема, було викрадено дані облікових записів співробітників Westinghouse, включаючи тих, хто займався розробкою новітніх ядерних реакторів і інноваційних реакторних технологій.

Westinghouse займається постачанням палива, проектуванням станцій і наданням інших послуг у сфері атомної енергетики. Серед клієнтів компанії – Україна.


За матеріалами Голос Америки, Радіо Свобода

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло