Рада з фінансової стабільності (РФС) обговорив ризики для фінансового сектора і затвердив принципи реструктуризації непрацюючих кредитів ((NPLs) держбанків, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку.
Як зазначається, це питання обговорювалось на останньому у 2018 році засіданні Ради.
«Вирішення цієї проблеми є ключовою задачею для РФС, Національного банку України (НБУ) та Міністерства фінансів України», – наголошують у НБУ.
Загалом, протягом засідання було розглянуто низку таких питань, пов’язаних із роботою банків державного сектору.
Так, було затверджено принципи реструктуризації непрацюючих кредитів банками державного сектору. «РФС очікує, що дотримання цих принципів гарантуватиме належний захист інтересів держави як власника банків», – додали у Центробанку.
Крім того, було обговорено питання формування незалежних рад Ощадбанку та Укрексімбанку. Як зазначається, Міністерство фінансів докладає зусиль для вчасного відбору членів рад через прозорий конкурс.
Також було обговорено питання кредитування державними банками найбільших державних компаній. Так, РФС вирішила, що для врегулювання питання надмірного кредитування державних компаній банками державного сектору необхідним є напрацювання системних рішень, з цією метою проводитимуться консультації з банками, компаніями-позичальниками та МФО.
Нагадаємо: державний ПриватБанк планує масштабну реструктуризацію кредитів фізичних осіб, а також малого та середнього бізнесу.
Так, йдеться про реструктуризацію 294 000 кредитних угод. Всі вони стосуються позик від 5 000 до 300 000 грн. Загальний обсяг – 48,5 млрд грн, з яких балансова заборгованість – 12,3 млрд грн, а небалансова (пеня, штрафи і комісії) – 36,2 млрд грн.
Про те, до чого призводить накопичення боргів населення та чому це відбувається, читайте у матеріалі Mind «Голод – найкращий соус: чому подальше зростання споживчого кредитування неминуче».
У той же час, про те на що саме слід орієнтуватися під час реструктуризації – у матеріалі Mind «Q&A: як реструктуризувати корпоративні кредити?».