Президент США Дональд Трамп оголосив, що не поїде на Всесвітній економічний форум (WEF) до Давосу через «шатдаун» у США. Про це він заявив у Twitter.
«Через непоступливість демократів у питаннях охорони кордонів і велике значення безпеки для нашої нації я з повагою відмовляюся від своєї дуже важливої поїздки до Давоса, Швейцарії, на Всесвітній економічний форум. Мої найтепліші побажання й вибачення перед ВЕФ!». – зазначив Трамп.
Because of the Democrats intransigence on Border Security and the great importance of Safety for our Nation, I am respectfully cancelling my very important trip to Davos, Switzerland for the World Economic Forum. My warmest regards and apologies to the @WEF!
– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 10 января 2019 г.
Крім того, я повідомляє DW, президент знову пригрозив ввести надзвичайний стан у зв’язку із тим, що демократи не підтримують його ініціативу зведення стіни на кордоні з Мексикою та не погоджуються внести до проекту держбюджету пункт про понад п'ять мільярдів євро на її зведення.
«Я маю цілковите право оголосити надзвичайний стан. Я ще не готовий зробити це, але зроблю, якщо буду змушений», – підкреслив Трамп.
Керівник Федеральної резервної системи США Джером Пауелл застеріг від значних збитків для економіки США, якщо «шатдаун» триватиме і надалі.
Тим часом сотні працівників федеральних установ, які вимушено не працюють через частковий «шатдаун», влаштували ходу до Білого дому. На акції, яку організували профспілки, люди вимагали припинити блокування роботи уряду й федеральних установ. Учасники вигукували: «Ми хочемо працювати!».
Нагадаємо: напередодні Трамп раптово покинув зустріч із демократами, які відмовились виділяти кошти на будівництво стіни із Мексикою у відповідь на припинення «шатдауну», назвавши переговори із ними «марною витратою часу».
Раніше, президент США вже заявляв, що для будівництва стіни на кордоні з Мексикою може застосувати владні повноваження, якими президент США має право користуватися в надзвичайних ситуаціях. Це означає, що для будівництва стіни йому не потрібна буде згода Конгресу.