Трамп не поїде на Всесвітній економічний форум у Давосі через «шатдаун»

Трамп не поїде на Всесвітній економічний форум у Давосі через «шатдаун»

Президент США знову погрожує ввести надзвичайний стан, якщо демократи не підуть йому назустріч

Трамп не поїде на Всесвітній економічний форум у Давосі через «шатдаун»
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп оголосив, що не поїде на Всесвітній економічний форум (WEF) до Давосу через «шатдаун» у США. Про це він заявив у Twitter.

«Через непоступливість демократів у питаннях охорони кордонів і велике значення безпеки для нашої нації я з повагою відмовляюся від своєї дуже важливої поїздки до Давоса, Швейцарії, на Всесвітній економічний форум. Мої найтепліші побажання й вибачення перед ВЕФ!». – зазначив Трамп.

Крім того, я повідомляє DW, президент знову пригрозив ввести надзвичайний стан у зв’язку із тим, що демократи не підтримують його ініціативу зведення стіни на кордоні з Мексикою та не погоджуються внести до проекту держбюджету пункт про понад п'ять мільярдів євро на її зведення.

«Я маю цілковите право оголосити надзвичайний стан. Я ще не готовий зробити це, але зроблю, якщо буду змушений», – підкреслив Трамп.

Керівник Федеральної резервної системи США Джером Пауелл застеріг від значних збитків для економіки США, якщо «шатдаун» триватиме і надалі.

Тим часом сотні працівників федеральних установ, які вимушено не працюють через частковий «шатдаун», влаштували ходу до Білого дому. На акції, яку організували профспілки, люди вимагали припинити блокування роботи уряду й федеральних установ. Учасники вигукували: «Ми хочемо працювати!».

Нагадаємо: напередодні Трамп раптово покинув зустріч із демократами, які відмовились виділяти кошти на будівництво стіни із Мексикою у відповідь на припинення «шатдауну», назвавши переговори із ними «марною витратою часу».

Раніше, президент США вже заявляв, що для будівництва стіни на кордоні з Мексикою може застосувати владні повноваження, якими президент США має право користуватися в надзвичайних ситуаціях. Це означає, що для будівництва стіни йому не потрібна буде згода Конгресу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло