Трамп заявив, що може побудувати стіну на кордоні з Мексикою і без згоди Конгресу

Трамп заявив, що може побудувати стіну на кордоні з Мексикою і без згоди Конгресу

Президент має намір оголосити «шатдаун» надзвичайною ситуацією

Трамп заявив, що може побудувати стіну на кордоні з Мексикою і без згоди Конгресу
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп заявив, що для будівництва стіни на кордоні з Мексикою може застосувати владні повноваження, якими президент США має право користуватися в надзвичайних ситуаціях. Це означає, що для будівництва стіни йому не потрібна буде згода Конгресу, пише Голос Америки.

«Шатдаун» – часткове закриття роботи ключових міністерств та держустанов – триває в США вже два тижні, і його причиною стали якраз протиріччя між Трампом і демократами в Конгресі.

Конгресмени вважають, що $15,7 млрд на будівництво стіни – надто великі витрати бюджету. А Трамп у свою чергу заявив, що не поставить свій підпис під законопроектом бюджету, в якому не буде коштів на будівництво стіни на кордоні.

Трамп пояснив, що має повноваження назвати цей стан речей «надзвичайною ситуацією національного масштабу» і «побудувати її (стіну) дуже швидко».

При цьому, зазначає видання, згідно з Конституцією США, Конгрес контролює витрати федерального уряду, тому якщо Трамп вирішить діяти подібним чином, він може зіткнутися з юридичними проблемами.

Нагадаємо, на переговорах в суботу демократам-конгресменам та представникам адміністрації Трампа не вдалося досягти жодних домовленостей щодо «шатдауна».

Кілька днів тому Трамп погрожував повністю перекрити кордон з Мексикою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло