У київських провайдерів виник конфлікт із двома столичними комунальними підприємствами (КП) Кіївсвітло і Київавтошляхміст через розмір плати за доступ до мостів і опор міського освітлення для підтримки роботи своїх мереж, пише видання LIGA.net.
З початку року багато невеликих провайдерів працює без договорів, що дозволяє КП демонтувати мережі в будь-який час. В жовтні 2018 року КП направили провайдерам повідомлення про відмову в пролонгації діючих договорів на 2019 рік про використання телефонної каналізації по Південному мосту Києва, який є одним із найважливіших вузлів, що забезпечують інтернет-доступ українців. Без договору c КП всі кабелі в будь-який момент можуть демонтувати.
Департамент транспортної інфраструктури міста повідомив, що Київавтошляхміст «неухильно дотримується норм законодавства». А що стосується Кіївсвітла, то з 30 жовтня до цього КП взагалі ніхто з провайдерів не звертався, хоча все необхідне для надання послуг готове.
Як розповів LIGA.net глава комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій Анатолій П'ятника, в останньому листі від КМДА зазначено, що плата за одну опору вуличного освітлення в місяць становить 0,3% розміру мінімальної заробітної плати. І це, за його словами, відповідає новим граничним тарифам у законі про доступ до інфраструктури (який вступив в дію в 2017 році), а також влаштовує більшість гравців.
Як розповідає П'ятника, складність полягає тільки в тому, щоб переконати Кіївсвітло переукласти старі договори на нових умовах. Адже раніше ставки на доступ до стовпів, за його словами, були в декілька разів вищими.
Київавтошляхміст вимагає від провайдерів укласти нові договори і за кожен кабель в мостовому переході доведеться платити 5000-7000 грн в місяць. Втім, згідно з профільного закону, за доступ до елементів транспортної інфраструктури телеком-оператори повинні платити не більше 5% мінімальної заробітної плати за один канало-кілометр кабельної каналізації в місяць. У перерахунку це близько 209 грн за кілометр. Так, якщо довжина моста Патона становить трохи більше 1,5 км, то відповідно провайдери за кожен кабель повинні платити трохи більше 300 грн.
Найбільший український інтернет-провайдер Укртелеком теж розміщував кабель на мостових переходах КП Київавтошляхміст за договором до 2019 року.
«Бажання КП брати оплату за «техобслуговування мережевих кабельних каналів балансових мостових споруд, в яких розміщені кабелі», викликає сумнів у справедливості встановлення тарифу. Ми бачимо в цьому спробу піти від обмеження верхньої межі оплати за доступ, встановленої законом», – уточнюють в Укртелекомі. Іншими словами, КП, щоб забезпечити пристойний дохід від використання мостів, ввело послугу, яка не підпадає під профільне законодавство, що передбачає граничні тарифи за доступ.
Якщо провайдерам доведеться платити за мости за цінами КП, за словами П'ятники, вони будуть змушені піднімати роздрібні тарифи.
Якщо ж комунальники демонтують кабель між лівим і правим берегом, у абонентів перестане нормально працювати інтернет. Адже альтернативи переходу через Дніпро немає.
Раніше Mind писав, що половина України у 2019 році може залишитися без інтернету через саботаж київських комунальників.