Половина України у 2019 році може залишитися без інтернету через саботаж київських комунальників

Половина України у 2019 році може залишитися без інтернету через саботаж київських комунальників

КП «Київавтошляхміст» відмовило провайдерам у подовженні діючих договорів і погрожує демонтажем мереж

Половина України у 2019 році може залишитися без інтернету через саботаж київських комунальників
Фото pixabay.com

Комунальне підприємство «Київавтошляхміст» придумало оригінальний спосіб не виконувати вимоги закону, який регулює доступ провайдерів до елементів інфраструктури. Завдяки хитрості і непомірним апетитам комунальників, у 2019 році частина України може залишитися без доступу в інтернет. Про це пише портал InternetUA.

У жовтні 2018 року «Київавтошляхміст» відмовив контрагентам у подовженні на 2019 рік договорів про використання каналу в телефонній каналізації по Південному мосту Києва. У виданні зауважили, що столичний Південний міст є одним з найважливіших вузлів для забезпечення доступом до мережі інтернет українців – через нього проходить безліч магістральних кабелів зв'язку. Відмова в пролонгації договорів фактично переводить розміщені там кабелі на нелегальне становище і може позбавити доступу до мережі інтернет мільйони громадян нашої країни.

Видання нагадало, що в червні 2017 року в результаті підпалу кабелів у двох телеком-колодязях під Південним мостом у Києві більшість населених пунктів України впродовж доби мала проблеми зі зв'язком і доступом до мережі інтернет.

Тепер київські комунальники погрожують провайдерам непродовженням договорів і демонтажем мереж. За даними видання, це далеко не єдине КП, яке намагається обійти законодавство і «перекрити кисень»: багато їхніх колег також не бажають втрачати таку вигідну «годівницю», як оператори і провайдери, з яких раніше можна було «дерти», скільки заманеться. Однак це комунальне підприємство пішло далі і навіть записало себе в оператори телекомунікацій.

У своїй відповіді на вимогу телеком-асоціацій дотримуватися букви закону, комунальне підприємство заявило, що воно «на договірних відносинах надає послуги з технічного обслуговування мережевих (кабельних) каналів балансових штучних споруд і місць розміщення кабелю, тим самим забезпечуючи можливість експлуатації мережевих (кабельних) каналів і інженерних споруд, в яких вони розміщені».

В Інтернет Асоціації України «жарт» комунальників оцінили і надали коментар:
«Шановні «Київавтошляхміст», якщо ви на договірних засадах надаєте послуги з технічного обслуговування мережевих кабельних каналів, то щось мені підказує, що вам потрібна на це відповідна ліцензія, що надається регулятором НКРЗІ», – написав голова Правління Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко на своїй сторінці у Facebook.

Видання додає, що така поведінка КП і його потуги усіма можливими способами обійти закон і зберегти свій вплив на операторів і провайдерів – тривожний дзвінок. В умовах неоголошеної війни з російським агресором, воєнного стану в 10 областях України, столичні комунальники готові тероризувати операторів і провайдерів, а, отже, і їх абонентів, погрожуючи «обрубати кабель».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті