Група «Приват» в жовтні-листопаді минулого року провела чергову ротацію юридичних осіб, які керують її мережею автозаправних станцій. Про це свідчить власний enkorr аналіз переліку юросіб мережі за період з вересня 2017 по листопад 2018 року.
Перереєстрація торкнулася 739 АЗС «Привату» в 16 областях. 31 «стара» компанія була замінена на 31 «нову», що були створені переважно в 2018 році. Потрапили під ротацію компанії, що управляли АЗС під брендами «Авіас», ANP, Sentosa та інші з вересня-жовтня 2017 рік.
Найбільше станцій перереєстровано в Дніпропетровській області, де групі належить більше половини всіх легальних АЗС. У цьому регіоні вісім компаній передали новим восьми юрособам 143 станції.
Нагадаємо, попередня масштабна ротація компаній-операторів АЗС «Привату» проходила у вересні 2017-го. Тоді в ній були задіяні 715 станцій і 30 нових юросіб.
Нагадаємо, в 2016 році Антимонопольний комітет почав розслідування щодо зловживань з боку АЗС групи «Приват». У липні 2018 року він склав попередні висновки, згідно з якими операторів АЗС групи «Приват» запропонували визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме скоєнні узгоджених антиконкурентних дій. Їм може загрожувати штраф до 10% від обороту за 2017 рік. Для «Укрнафти» – це 2,69 млрд грн.
Попередні висновки були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесене до грудня 2018 року, але 13 листопада голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу «Приват» у спробах блокувати і затягнути розслідування.
Тоді він повідомив, що по одному з позовів компаній «Привату» суддя Адміністративного суду Києва вже заборонив комітету приймати рішення щодо розгляду справи по суті. Всього було подано 24 позови з боку 10 підприємств у сім різних судів, а «Укрнафта» зажадала через суд знищити частину матеріалів антимонопольного розслідування.
Раніше Mind писав, що «Укрнафта» вимагає через суд від АМКУ видалити частину матеріалів розслідування щодо АЗС «Привата».