«Укрнафта» вимагає через суд від АМКУ видалити частину матеріалів розслідування щодо АЗС «Привата»

«Укрнафта» вимагає через суд від АМКУ видалити частину матеріалів розслідування щодо АЗС «Привата»

Компанія звинувачує НАБУ у порушенні таємниці слідства через передачу цих матеріалів АМКУ

«Укрнафта» вимагає через суд від АМКУ видалити частину матеріалів розслідування щодо АЗС «Привата»
Фото: УНІАН

ПАТ «Укрнафта» звернулося до суду з вимогою зобов'язати Антимонопольний комітет знищити частину матеріалів антимонопольного розслідування, проведеного стосовно консолідованої мережі АЗС групи «Приват», що складається з 1625 станцій, повідомляє enkorr.

Як зазначається, про це йдеться в ухвалі Окружного адмінсуду Києва від 22 листопада.

Свої вимоги напівдержавна компанія обґрунтовує тим, що ці матеріали були отримані комітетом від Національного антикорупційного бюро (НАБУ), що, на її думку, є порушенням таємниці слідства.

«У ході розгляду справи АМКУ, як зазначає позивач («Укрнафта». – Mind) у позовній заяві, використовуються матеріали досудового розслідування у кримінальних виробництвах, які розслідуються Національним антикорупційним бюро України. Це, на думку позивача, є порушенням таємниці досудового розслідування і втручанням у його права і права інших учасників справи», – йдеться в ухвалі суду.

Під іншими учасниками справи «Укрнафта» має на увазі 173 юридичних особи, які крім неї виступають відповідачами у антимонопольному розслідуванні. Частина з цих компаній у різні періоди часу управляли 1100 АЗС під брендами «Авіас», ANP, Sentosa та ін.

За даними Держреєстру судових рішень, НАБУ розслідує як мінімум два кримінальних провадження щодо «Укрнафти». Перше зареєстровано 16 квітня 2015 року під номером №42015000000000722 і стосується виведення коштів через нафтові аукціони, друге – №32015100110000105 від 28 квітня 2015 року, стосується ухилення від сплати податків при операціях купівлі-продажу нафтопродуктів.

«Укрнафта» стверджує, що дані від НАБУ Антимонопольний комітет отримував поштою в серпні і вересні 2017 року.

Адміністративний суд відмовився приймати позов до розгляду і посилався на відсутність у нього компетенції. Після відмови суду «Укрнафта» направила новий позов, в якому просила визнати протиправним встановлені для неї терміни на подачу письмових заперечень до 20 грудня 2018 року.

Як раніше повідомляло видання, 13 липня 2018 року АМКУ затвердив попередні висновки в рамках цього розслідування, згідно з яким операторів 1625 АЗС групи «Приват» пропонується визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме скоєні узгоджених антиконкурентних дій. Їм може загрожувати штраф до 10% від обороту за 2017 року. У разі «Укрнафти» це 2,69 млрд грн.

Попередні висновки в липні були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесено до грудня 2018 року, але 13 листопада голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу «Приват» у спробах блокувати і затягнути розслідування за фактом вчинення ними узгоджених антиконкурентних дій.

Тоді він вперше повідомив, що за одним з позовів компаній «Привату» суддя Адміністративного суду Києва вже заборонив комітету приймати рішення щодо розгляду справи по суті. Загалом, за даними enkorr, було подано 24 позови з боку 10 підприємств у сім різних судів.

Роздрібна мережа «Привату» складається з 1540 заправок, що працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережу в країні. У ряді регіонів їм належить понад 40% від загальної кількості АЗС. Наприклад, у Дніпропетровській області з 475 станцій 213, або 45%, працюють під брендами групи «Приват». У Запорізькій області ця частка становить 43%, у Сумській і Рівненській – 40%, в інших регіонах – від 20 до 25%.

Як писав Mind, чотири компанії, афілійовані з групою «Приват», подали колективний позов до ПАТ «Укрнафта» про стягнення дивідендів за 2011–2014 роки, а також компенсації за несвоєчасну їх сплату.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло