Група «Приват» подала 24 позови проти АМКУ

Група «Приват» подала 24 позови проти АМКУ

Група намагається заборонити проводити розслідування щодо її мережі АЗС

Група «Приват» подала 24 позови проти АМКУ
Фото: Shutterstock

10 компаній, що керують АЗС групи «Приват», подали в цілому 24 позови проти Антимонопольного комітету (АМКУ) з ідентичними вимогами: визнати недійсними попередні висновки в рамках розслідування про порушення антиконкурентного законодавства, повідомляє enkorr із посиланням на дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Як зазначається, позови з ідентичними вимогами направлені в сім різних судів у Києві, Миколаєві, Рівному, Луцьку, Хмільнику та Херсоні. Перші з них подано на початку вересня від компанії «Порто Ленд», останній – до Окружного адміністративного суду Києва від ПАТ «Укрнафта» 19 листопада.

По одному з цих 24 судових проваджень Окружний адміністративний суд задовольнив клопотання ТОВ «Болонья Компані» і заборонив АМКУ проводити будь-які процесуальні дії в рамках свого розслідування до завершення розгляду справи.

Раніше, 13 листопада, глава Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу «Приват» у спробах блокувати і затягнути розслідування за фактом вчинення ними узгоджених антиконкурентних дій. Тоді він вперше повідомив, що за одним з позовів компаній «Привату» Адміністративний суд Києва вже заборонив комітету приймати рішення щодо розгляду справи по суті.

Крім того, глава комітету приділив окрему увагу ПАТ «Укрнафта», яке теж подало аналогічний з іншими компаніями «Привату» позов. За тиждень, 20 листопада, «Укрнафта» зажадала від Терентьєва спростувати свою заяву.

Компанію обурили слова глави комітету, що «в Дніпропетровській області ступінь концентрації (відповідачів у справі. – Mind) доходить до 70–80%. Фактично вони протягом останніх 10 років реалізовували антиконкурентну узгоджену політику щодо встановлення однакових цін, однакових умов реалізації, у зв'язку з чим у вересні 2016 року і було розпочато розгляд даної справи».

У свою чергу, 13 липня 2018 року АМКУ затвердив попередні висновки в рамках цього розслідування, згідно з яким операторів 1625 АЗС групи «Приват» пропонується визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме скоєнні узгоджених антиконкурентних дій. Їм може загрожувати штраф до 10% від обороту за 2017 рік.

Попередні висновки в липні були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесено до грудня 2018 року.

Нагадаємо: напередодні АМКУ оштрафував бізнесмена Сергія Курченка на 15 млн грн за порушення щодо Брокбізнесбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті