Сьогодні Danske Bank повідомив про припинення своєї діяльності в країнах Балтії і Росії. Фінансова інспекція Естонії оформила припис з вимогою закрити естонський філіал Danske Bank, який опинився в центрі скандалу з відмиванням грошей, повідомляє Finanse.ua з посиланням на ресурс ERR.
Естонський філіал банку підозрюється у сприянні масштабному відмиванню грошей. Через нього в 2007-2015 роках пройшло близько 200 млрд євро сумнівного походження. Частина цих коштів надійшла з Росії та інших колишніх республік СРСР.
Керівництво банку також вирішило припинити свою діяльність в Латвії, Литві та Росії, повідомив тимчасовий виконавчий директор Danske Bank Йеспер Нільсен.
Скандал вже призвів до відставки глави Danske Bank Томаса Борго, а в кількох країнах-членах ЄС почався перегляд правил, які регулюють діяльність фінансових установ.
Підозри у відмиванні грошей в Danske Bank розслідуються в Данії, Естонії, Великобританії, Франції, Німеччині та США.
Нагадаємо, в грудні влада Естонії затримала перших підозрюваних у справі про відмивання грошей через Danske Bank.
На початку вересня Financial Times повідомляла, що тільки в 2013 році через естонський підрозділ Danske Bank пройшла «неймовірна сума» – до $30 млрд.
Danske Bank можуть оштрафувати на $630 млн, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.
Раніше ряд ЗМІ та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) з посиланням на доповідь інформатора банку повідомили, що двоюрідний брат президента Росії Ігор Путін імовірно відмивав гроші через естонське відділення Danske Bank.
Влітку цього року позов проти банку подав засновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер. Він вважає, що естонський підрозділ Danske Bank був одним з основних каналів виведення грошей з російського бюджету в шахрайській схемі, яку розкрив юрист фонду Сергій Магнітський, який за таємничих обставин помер у московському СІЗО.