Справа Danske Bank: влада Естонії здійснила перші арешти
Затримані 10 осіб можуть бути причетними до організації «руху брудних грошей» через банк

Влада Естонії затримала перших підозрюваних у справі про відмивання грошей через Danske Bank. Зокрема, взято під варту 10 колишніх співробітників естонського підрозділу банку, повідомив державний прокурор в середу, на якого посилається Reuters.
«Шість осіб було затримано кримінальною поліцією у вівторок, і ще четверо – в середу вранці», – йдеться в заяві прокурора.
Є підстави вважати, що дані особи усвідомлено перевели клієнтські кошти, щодо яких існували підозри про відмивання грошей, повідомив прокурор.
Затримані 10 громадян Естонії, імовірно, були частиною мережі, яка забезпечувала рух потоків «брудних» грошей через місцевий підрозділ Danske Bank, заявив глава естонської кримінальної поліції Айвар Алавере.
Глава поліції не виключив можливості нових затримань.
Danske Bank, як стверджується в опублікованій у вересні доповіді, повідомив естонським правоохоронним органам про 50 колишніх співробітників та осіб, які «ймовірно були замішані в підозрілій діяльності».
Поки що банк не надав відомостей, чи затримані 10 осіб знаходяться в числі цих 50-ти підозрюваних.
Нагадаємо, платежі загальною сумою 200 млрд євро ($229 млрд), здійснені через естонське підрозділ Danske в період з 2007 по 2015 рік, опинилися під пильною увагою влади Данії, Естонії, Великобританії і США.
Власне розслідування щодо Danske Bank також проводять регулятори ЄС і США. Масштаби відмивання грошей через естонський підрозділ банку входять в число найбільших у світі.
На початку вересня Financial Times повідомляла, що тільки в 2013 році через естонський підрозділ Danske Bank пройшла «неймовірна сума» – до $30 млрд.
Danske Bank можуть оштрафувати на $630 млн, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.
Раніше ряд ЗМІ та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) з посиланням на доповідь інформатора банку повідомили, що двоюрідний брат президента Росії Ігор Путін імовірно відмивав гроші через естонське відділення Danske Bank.
Влітку цього року позов проти банку подав засновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер. Він вважає, що естонський підрозділ Danske Bank був одним з основних каналів виведення грошей з російського бюджету в шахрайській схемі, яку розкрив юрист фонду Сергій Магнітський, який за таємничих обставин помер у московському СІЗО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].