Російський віолончеліст Сергій Ролдугін, який є другом президента РФ Володимира Путіна, брав участь у схемі відмивання грошей «Трійка-пральня», створеної за участю великого інвестиційного банку «Тройка Діалог». Про це свідчать дані, які отримали у своє розпорядження журналісти міжнародного проекту з розслідування організованої злочинності та корупції (OCCRP), передає DW.
За даними OCCRP, схема «Тройка-пральня» дозволяла корупціонерам і людям, пов'язаним з організованою злочинністю, протягом багатьох років ухилятися від сплати податків і приховувати їхнє майно за кордоном.
У середині 2000-х років банк «Тройка Діалог», очолюваний бізнесменом Рубеном Варданяном, створив мережу з 76 підставних офшорних компаній, що мали рахунки в банках на території ЄС, зокрема в литовських банках Snoras і Ukio. Власниками рахунків були підставні особи, такі як сезонні робітники з Вірменії.
На їхні рахунки регулярно переводили великі суми, як правило, у вигляді оплати за неіснуючі товари або послуги, здебільшого йшлося про гроші компаній, які фігурували в кримінальних справах про відмивання або нелегальне виведення коштів із Росії.
На гроші, що перераховувались підставними фірмам, купувалася нерухомість в Іспанії, Великобританії і Чорногорії, оплачувалася освіта в приватних школах або лікування в приватних клініках, а також купувались літаки, яхти і витвори мистецтва.
Розслідувачі наголошують, що ймовірно, «Тройка-пральня» також використовувалася для відмивання грошей, долю яких розслідував юрист Сергій Магнітський, який помер в 2009 році в московському СІЗО. На доказ журналісти наводять той факт, що $130 млн на підконтрольні «Трійці» офшорні рахунки перерахували ті ж компанії, які фігурували в справі про крадіжку з російського держбюджету 5,4 млрд рублів під виглядом відшкодування податку на прибуток для колишніх компаній інвестфонду Hermitage Capital.
Одним з фігурантів справи, пов’язаної з відмиванням коштів через «Трійку-пральню» став відомий російський музикант та друг Путіна Сергій Ролдугін. Журналісти OCCRP стверджують, що структури Ролдугіна, такі як компанія International Media Overseas, укладали з офшорними фірмами «Трійки» стандартні договори купівлі-продажу цінних паперів, зокрема акцій «Роснєфті». Після того як договори «не виконувалися в строк», компанії Ролдугіна отримували компенсації в розмірі сотень тисяч доларів.
Якщо вірити банківським документам, що опинилися в розпорядженні OCCRP, на рахунки компаній Ролдугина з 2007 по 2010 рік було перераховано загалом $69 млн.
Російський інвестиційний банк «Тройка Діалог» обслуговує інтереси великого бізнесу та фінансових корпорацій. З 1992 року його очолює Рубен Варданян. У 2012 році «Трійка Діалог» був проданий «Сбєрбанку» й отримав назву Sberbank CIB.
Як повідомлялось, КУА-АПФ «Тройка Діалог Україна», яка працює на українському ринку цінних паперів більше 10 років, повідомила про реєстрацію нової назви компанії – з 11 вересня 2018 року компанія перейменована в ТОВ «КУА-АПФ «Upinvest». Під адмініструванням Upinvest на той момент знаходилось понад 76 000 пенсійних рахунків, а сумарна вартість активів під управлінням компанії за підсумками першого півріччя 2018 року становила понад 372 млн грн.
Нагадаємо: наприкінці лютого стало відомо, що ФРН першою з країн ЄС взялася за розслідування схеми відмивання російських грошей, відомої як «Російська пральня». Протягом триденної операції німецька поліція конфіскувала в баварських містах Нюрнберг, Регенсбург, Мюльдорф-на-Інні і в гессенському Швальбасі-на-Таунусі чотири будівлі, а також заарештували рахунки, на яких знаходилося майже 8 мільйонів євро. В цілому, сума конфіскованого склала близько 50 мільйонів євро.