У Греції затримали головного олігарха Молдови – Плахотнюка

У Греції затримали головного олігарха Молдови – Плахотнюка

У Молдові видано ордери на його арешт за трьома кримінальними справами

У Греції затримали головного олігарха Молдови – Плахотнюка
Владімір Плахотнюк
фото ЕРА

У Греції за запитом Інтерполу затримано ексолігарха, колишнього лідера Демократичної партії Молдови Владіміра Плахотнюка, повідомляють молдовські ЗМІ.

Імовірно, разом із ним затримано його довірену особу, колишнього депутата Константіна Цуцу.

Плахотнюк у 2015–2019 роках був фактично одноосібним правителем Молдови та противником проросійського експрезидента Молдови Ігоря Додона.

Потім його партія відійшла від влади, а бізнесмен у 2019 році покинув країну.

У Молдові Плахотнюка звинувачують у створенні організованої злочинної групи, здирстві та шахрайстві. Зокрема, його звинувачують у крадіжці понад $1 млрд із рахунків найбільших банків країни у 2012–2014 роках.

У Молдові видано ордери на його арешт за трьома кримінальними справами. Але до міжнародного розшуку по лінії Інтерполу Плахотнюк потрапив лише на початку цього року.

У росії його вважають організатором «молдовської схеми» виведення коштів за підробленими судовими рішеннями на десятки мільярдів доларів. Схема фігурувала й у міжнародних розслідуваннях під назвою «молдовської пральні».

Крім того, у рф йому було заочно пред'явлено звинувачення у контрабанді та збуті наркотиків.

У 2020 році Плахотнюк попросив політичного притулку в Сполучених Штатах. Заяву Плахотнюка відхилили за позовом, поданим у Федеральному суді США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло