Влітку 2019 року стартує проект Європейського Союзу, який передбачає проведення спеціального розширеного міжнародного авіаоблік дельфінів в Чорному морі з фото і відеофіксацією, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу Міністерства екології та природних ресурсів України.
У дослідженнях, розрахованих на два роки, беруть участь вчені з України, Болгарії, Румунії, Туреччини та Монако.
«Маємо суперечливу інформацію про кількість дельфінів в Чорному морі, але очевидно, що є проблеми з їх захистом. Вони стосуються не тільки України. Радує, що наші вчені також візьмуть участь в цьому проекті», – розповів міністр Остап Семерак.
Він зазначив, що крім авіаційного обліку буде проведено моніторинг кількості загиблих дельфінів в рибальських мережах. Тут передбачається і анкетування рибалок і спостерігачів на риболовних суднах, і обстеження мертвих дельфінів, яких хвилі викидають на берег. Ці дані вкрай необхідні для вироблення заходів щодо попередження загибелі цих унікальних морських тварин.
Крім того, в міністерстві також повідомили про продовження ще одного важливого наукового дослідження в акваторії Чорного моря, в якому Україна раніше брала участь.
«Масштабний проект ЄС/ПРООН EMBLAS-Plus буде продовжено. Україна також є активним його учасником. Ці морські дослідження як раз дозволять оцінити стан Чорного моря за всіма показниками, передбаченими Рамкової директиви з морської стратегії ЄС», – розповіли в міністерстві.
Як зазначається, проект ЄС / ПРООН EMBLAS-Plus, зокрема, передбачає проведення спільних українсько-грузинських досліджень у відкритому морі, підтримку нового національного моніторингу морських вод, схваленого в минулому році і проведення ряду практичних заходів щодо поліпшення стану Чорного моря.
Нагадаємо: Україна відновлює дослідження океанографічної бази данних, мета якого – безпека мореплавства.
Як писав Mind, згідно із дослідженням, проведеним в межах проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря», у Чорному морі виявлено вдвічі більше пластику, що плаває, ніж у будь-якому іншому морі Європи.