Захворіло у світі
12,507,849
Померло у світі
560,460
Вилікувалось у світі
6,890,914
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
У Чорному морі вдвічі більше пластику, ніж в інших європейських морях – дослідження

У Чорному морі вдвічі більше пластику, ніж в інших європейських морях – дослідження

Водночас західна частина моря стала чистішою після того, як ЄС вклав інвестиції в очищення Дунаю

У Чорному морі вдвічі більше пластику, ніж в інших європейських морях – дослідження
WSB Radio

У Чорному морі виявлено вдвічі більше пластику, що плаває, ніж у будь-якому іншому морі Європи, випливає з даних дослідження, проведеного в межах проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря».

Про це повідомляє ReThink.

Дослідження також виявили 145 забруднюючих речовин у воді, рибі і молюсках, зокрема вогнестійкі речовини, ртуть, фармацевтичні препарати і компоненти, що використовуються у сонцезахисних лосьйонах. Ці дані занесено до першої морської бази даних.

«Погана новина полягає в тому, що ми починаємо бачити чіткі докази значного забруднення Чорного моря. Але є й хороші новини. Тепер ми можемо практично миттєво виявляти токсичні забруднюючі речовини без необхідності брати додаткові проби», – зазначив Ярослав Слободнік, координатор дослідження.

У Чорному морі вдвічі більше пластику, ніж в інших європейських морях – дослідження

Також було виявлено нетиповий для чорноморських вод швидкий підйом на поверхню моря отруйного шару сірководню, який може вражати тварин і планктон на поверхні. Це ймовірно пов’язано з процесами зміни клімату.

Вчені зазначають, що є й позитивні моменти. Так, дослідження виявило, що в Чорному морі проживають тисячі дельфінів. Це свідчить про те, що рибні запаси у цих водах можуть бути не настільки низькими, як в інших морях.

Крім того, виявилося, що північно-західні води Чорного моря стали чистішими після того, як ЄС інвестував 13 млрд євро у відновлення басейну річки Дунай.

Дослідження підтверджує виняткову важливість зниження кількості токсичних забруднюючих речовин, що застосовуються виробниками товарів та продукції. Експерти закликають уряди країн зупинити поширення пластикового сміття та видалити з обігу чи заборонити стійкі забруднювачі.

Спільні чорноморські дослідження проводяться в межах проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS-II). Проект фінансуються спільно Європейським союзом та Програмою розвитку ООН. Реалізація проекту розпочалася 1 квітня 2014 року і завершилися 31 травня 2018 року. Загальною метою проекту є сприяння збереженню природного середовища Чорного моря відповідно до вимог Рамкової директиви морської стратегії ЄС.

Про ймовірність екологічної катастрофи на території ОРДЛО розповів у колонці для Mind військовий експерт Михайло Жирохов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті