Казахстан буде вимагати від російського трубопровідного оператора «Транснєфть» компенсацію за нафту, забруднену при транзиті через Росію, про це Reuters повідомив віце-міністр енергетики Казахстану Асет Магауов.
«Зважаючи на те, що ми здавали кондиційну нафту, а отримали від «Транснєфті» в Усть-Лузі некондиційну нафту, договором передбачено, що повинна бути компенсація з боку «Транснєфті», – сказав Магауов.
У нафті, яка експортується з балтійського порту Усть-Луга, куди надходить, зокрема, сировина з Казахстану, наприкінці квітня і на початку травня виявили високий вміст органічного хлору. Покупці відмовилися приймати забруднену нафту або вимагали додаткових знижок на неї.
Віце-міністр уточнив, що зараз переговори про компенсацію веде «КазТрансОйл», але рішення про її розмір поки що немає.
«Спочатку компанії, які продали нафту, переговорять із покупцями про розмір знижки, і потім із урахуванням цього «КазТрансОйл» проведе переговори з «Транснєфтью», – зазначив він.
Опитані Reuters трейдери оцінюють знижки на забруднену нафту в діапазоні $10–20 за барель.
У четвер віце-прем'єр РФ Дмітрій Козак повідомив, що російська нафтотранспортна держкомпанія «Транснєфть» компенсує збитки від забрудненої нафти всім, хто доведе реальні збитки.
Постачання нафти з Казахстану через російський порт Усть-Луга у 2018 році становили близько 12% від загального обсягу експорту Казахстану, що склав 72,5 млн тонн.
За підрахунками, через брудну нафту з Росії європейським нафтопереробним заводам бракуватиме 250 000 барелів сировини на добу.
Раніше повідомлялося, що угорська компанія MOL погодилася відкачати 100 000 тонн російської брудної нафти з нафтопроводу «Дружби» та очистити її самостійно.