Угорська MOL погодилась відкачати 100 000 тонн російської брудної нафти з «Дружби»

Угорська MOL погодилась відкачати 100 000 тонн російської брудної нафти з «Дружби»

Компанія самостійно проведе її очистку «використовуючи новітні технології з додаванням чистої нафти»

Угорська MOL погодилась відкачати 100 000 тонн російської брудної нафти з «Дружби»
фото flickr.com

Нафтові компанії в Угорщині та Словаччині прагнуть якомога швидше відновити прокачування нафти  нафтопроводом «Дружба». Про це повідомляє DW.

Так у вівторок, 14 травня, в найбільшій угорської нафтогазової компанії MOL, якій належить і словацький НПЗ Slovnaft, прокоментували ситуацію, що виникла в результаті потрапляння в другій половині квітня забрудненої нафти в російський експортний трубопровід. Прокачування нафти «Дружбою» відновлено ​​тільки частково – на гілці Україна-Угорщина. Друга, основна гілка нафтопроводу, що йде через Польщу до Німеччини, досі паралізована.

«Щоб гарантувати транспортування кондиційної нафти через нафтопровід  «Дружба» якомога швидше, MOL, як багато інших компаній в постраждалих країнах, погодилася викачати і зберігати у себе 100 000 тонн забрудненої нафти», – йдеться у відповіді угорської компанії.

Видання звернулось до кількох імпортерів, які отримують нафту через «Дружбу». Однак вони відмовилися коментувати ситуацію, так що підтвердження з інших джерел, що за утилізацію нафти взялися й інші європейські компанії, у DW немає.

У повідомленні MOL також говориться, що компанія самостійно проведе очистку російської нафти, «використовуючи новітні технології з додаванням чистої нафти».

Відновлення поставок нафти «Дружбою» на території Угорщини MOL чекає в другій половині травня, «згідно з домовленостями з російськими та українськими транспортними компаніями». В очікуванні кондиційної нафти з труби, компанія, як говориться в офіційному повідомленні, працює без перерв, використовуючи надані владою Угорщини стратегічні резерви.

Нагадаємо: проблеми з якістю російської нафти були зафіксовані концерном «Білнафтохім» увечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходить нафтопроводом «Дружба», перевищувало в десятки разів граничні значення за стандартом. У зв’язку з цим  «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії.

23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.

АТ «Укртранснафта» (УТН) станом на 2 травня недоотримало 29,2 млн грн(близько 1 млн євро) виручки через припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив суму збитків, яких зазнали білоруські підприємства від попадання брудної нафти в трубопровід «Дружба», в сотні мільйонів доларів. Він вважає, що збитки має компенсувати Росія.

Станом на 14 травня  в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишається близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти і «Укртранснафта»  буде перекачувати цю нафту в Угорщину та Словаччину протягом наступних 4-6 місяців. У зв’язку із цим українська сторона вимагатиме від Росії компенсації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію