Росія виплатить компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти»

Росія виплатить компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти»

Збитки оцінюватиме спеціальна робоча група з 8 чоловік

Росія виплатить компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти»
фото flickr.com

ПАТ «Транснєфть» буде виплачувати компенсацію компаніям, що постраждали від забруднення нафти в системі «Дружба», якщо вони доведуть реальні збитки. Про це заявив віце-прем'єр РФ Дмитро Козак, передає «Інтерфакс».

«Сьогодні домовилися створити спільну робочу групу: 8 осіб, які оцінять фактичні збитки. Ми не сперечаємось, що компенсація повинна бути з російської сторони, але її реально підрахувати. Колеги домовилися, робоча група спеціально підрахує не тільки фактичний розмір збитку, а й способи їх компенсації, тому що вони можуть бути різними… Назвати розмір компенсації, порядок цифр точно не зможемо», – сказав він.

За його Козак, виплачувати компенсації буде «Транснєфть».

«Всім, хто доведе, що у них є реальні збитки, звичайно, буде компенсувати, – сказав він. –  Всі будуть, напевно, пред'являти. Але сьогодні, я ще раз кажу, всі з розумінням до цього поставилися, тому не педалюють тему збитків…. Конструктивно поставилися до цієї ситуації і Польща, Україна, і Угорщина, Словаччина».

Він також додав, що наступна зустріч з цієї темі буде на більш високому рівні.

«На наступному тижні ми точно побачимось з прем'єр-міністрами», – пояснив Козак.

Віце-прем'єр Білорусії Ігор Ляшенко додав, що оцінити збиток для НПЗ Білорусі можна буде за підсумками капремонту.

«В ході ремонту розкриють щось, подивляться. Це все тимчасові питання. Нам треба час», – сказав він.

Приблизний розмір збитку Білорусії від забрудненої нафти буде зрозумілий через 3-4 тижні.

Різке погіршення якості палива в трубопроводі 19 квітня помітила білоруська сторона. У компанії «Белнафтохім» заявили, що до них надходить нафта з вмістом хлорорганічних сполук, яке в рази перевищує допустимі значення. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.

АТ «Укртранснафта» станом на 2 травня недоотримало 29,2 млн грн (близько 1 млн євро) виручки через припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив суму збитків, яких зазнали білоруські підприємства від попадання брудної нафти в трубопровід «Дружба», в сотні мільйонів доларів. Він вважає, що збитки має компенсувати Росія.

Станом на 14 травня  в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишається близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти, й «Укртранснафта» перекачуватиме цю нафту в Угорщину та Словаччинупротягом наступних 4–6 місяців. У зв’язку з цим українська сторона вимагатиме від Росії компенсації.

За підрахунками Міжнародного енергетичного агентства, європейським НПЗ в ІІ кварталі не вистачатиме близько 250 000 барелів на добу через забруднення нафти в нафтопроводі «Дружба»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію