Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Росія виплатить компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти»

Росія виплатить компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти»

Збитки оцінюватиме спеціальна робоча група з 8 чоловік

Росія виплатить компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти»
фото flickr.com

ПАТ «Транснєфть» буде виплачувати компенсацію компаніям, що постраждали від забруднення нафти в системі «Дружба», якщо вони доведуть реальні збитки. Про це заявив віце-прем'єр РФ Дмитро Козак, передає «Інтерфакс».

«Сьогодні домовилися створити спільну робочу групу: 8 осіб, які оцінять фактичні збитки. Ми не сперечаємось, що компенсація повинна бути з російської сторони, але її реально підрахувати. Колеги домовилися, робоча група спеціально підрахує не тільки фактичний розмір збитку, а й способи їх компенсації, тому що вони можуть бути різними… Назвати розмір компенсації, порядок цифр точно не зможемо», – сказав він.

За його Козак, виплачувати компенсації буде «Транснєфть».

«Всім, хто доведе, що у них є реальні збитки, звичайно, буде компенсувати, – сказав він. –  Всі будуть, напевно, пред'являти. Але сьогодні, я ще раз кажу, всі з розумінням до цього поставилися, тому не педалюють тему збитків…. Конструктивно поставилися до цієї ситуації і Польща, Україна, і Угорщина, Словаччина».

Він також додав, що наступна зустріч з цієї темі буде на більш високому рівні.

«На наступному тижні ми точно побачимось з прем'єр-міністрами», – пояснив Козак.

Віце-прем'єр Білорусії Ігор Ляшенко додав, що оцінити збиток для НПЗ Білорусі можна буде за підсумками капремонту.

«В ході ремонту розкриють щось, подивляться. Це все тимчасові питання. Нам треба час», – сказав він.

Приблизний розмір збитку Білорусії від забрудненої нафти буде зрозумілий через 3-4 тижні.

Різке погіршення якості палива в трубопроводі 19 квітня помітила білоруська сторона. У компанії «Белнафтохім» заявили, що до них надходить нафта з вмістом хлорорганічних сполук, яке в рази перевищує допустимі значення. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.

АТ «Укртранснафта» станом на 2 травня недоотримало 29,2 млн грн (близько 1 млн євро) виручки через припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив суму збитків, яких зазнали білоруські підприємства від попадання брудної нафти в трубопровід «Дружба», в сотні мільйонів доларів. Він вважає, що збитки має компенсувати Росія.

Станом на 14 травня  в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишається близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти, й «Укртранснафта» перекачуватиме цю нафту в Угорщину та Словаччинупротягом наступних 4–6 місяців. У зв’язку з цим українська сторона вимагатиме від Росії компенсації.

За підрахунками Міжнародного енергетичного агентства, європейським НПЗ в ІІ кварталі не вистачатиме близько 250 000 барелів на добу через забруднення нафти в нафтопроводі «Дружба»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті