Через брудну нафту з РФ європейським НПЗ бракуватиме 250 000 барелів сировини на добу – МЕА
Польща, Чехія та Угорщина вже почали використовувати свої стратегічні запаси нафти

Брак сировини на європейських НПЗ в ІІ кварталі складе близько 250 000 барелів на добу через забруднення нафти в нафтопроводі «Дружба», що становить менше 2% від попиту на континенті. Про це з посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) повідомляє Reuters.
За даними МЕА, Чехія використала близько 1,5 млн барелів нафти зі своїх стратегічних запасів, що відповідає середньому обсягу переробки на місцевих НПЗ протягом 10 днів.
Угорщина оголосила 30 квітня, що візьме з резервів 3 млн барелів, однак не використала весь цей обсяг, йдеться в доповіді МЕА.
Словаччина не повідомляла, що має намір задіяти свої нафтові запаси.
«Ми припускаємо, що вплив на загальний обсяг переробки нафти в цих трьох країнах в травні–червні складе 100 000 барелів на добу, але очікуємо, що обсяги виробництва збільшаться з липня, навіть якщо це передбачатиме подальше вилучення запасів нафти», – повідомило агентство.
Запаси нафти в Чехії, Угорщини та Словаччини на кінець лютого становили 27 млн барелів, покриваючи потребу на дев'ять місяців.
Польща також взяла з запасів 5,9 млн барелів, Німеччина ж станом на 14 травня не використовувала свої стратегічні резерви.
2018 року Польща отримувала близько 300 000 барелів на добу нафтопроводом для НПЗ у Гданську і Плоцьку, а німецькі НПЗ Leuna і Schwedt – 440 000 барелів на добу.
Нагадаємо: у зв’язку із значним погіршення якості нафти, а саме надмірним містом у ній хлорорганіки, Білорусь 19 квітня припинила експортні поставки нафтопродуктів із Росії. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.
АТ «Укртранснафта» станом на 2 травня недоотримало 29,2 млн грн (близько 1 млн євро) виручки через припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини.
Станом на 14 травня в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишається близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти, й «Укртранснафта» перекачуватиме цю нафту в Угорщину та Словаччину протягом наступних 4–6 місяців. У зв’язку з цим українська сторона вимагатиме від Росії компенсації.
Угорська компанія MOL задля якнайшвидшого відновлення прокачування нафти нафтопроводом «Дружба» вирішила відкачати 100 000 тонн російської брудної нафти та провести її очистку, «використовуючи новітні технології з додаванням чистої нафти».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].