За підсумками 22 травня цього року єврооблігації України подешевшали на 0,1-1% в залежності від терміну погашення, а прибутковість їх зросла на 0,1-0,15 процентних пункти. Про це з посиланням на дані учасників ринку пише Інтерфакс-Україна.
За облігаціями з погашенням в 2026-2027 роках, дохідність наблизилася до 9% річних: 8,91% і 8,96% річних.
Папери з погашенням в 2023 році котируються за ставкою 8,46% річних, у 2022 -7,92% і в 2021 – 7,68% річних.
Крім того на 0,6% подешевшали і ВВП-варранти України, які зараз котируються за ціною близько 63,14% від номіналу.
Учасники ринку називають основними причинами негативної динаміки на ринку –ймовірне дострокове припинення місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) через розпуск Ради.
Представництво МВФ в Україні повідомило, що експерти Фонду продовжують роботу, однак більш детального офіційного коментаря так і не послідувало.
Крім того, за словами глави інвесткомпанії Dragon Capital Томаша Фіала, інвестори негативно відреагували на перші призначення президента Володимира Зеленського.
«Чим більше буде серед призначень людей з орбіти Коломойського, тим більше це буде призводити до подорожчання вартості наших запозичень, тим складніше буде для корпорацій і для уряду залучати гроші і в Україні, і за кордоном», – сказав він.
Нагадаймо: вчора, 22 травня, міністр Кабінету Міністрів Олександ Саєнко спочатку заявив про припинення місії МВФ, однак пізніше дезавуював свою заяву щодо припинення місії і наголосив, що розпуск Верховної Ради може вплинути на продовження програми з МВФ.
А наступного тижня з представниками місії МВФ зустрінеться президент Володимир Зеленський.
Нагадаємо, місія МВФ прибула в Україну 21 травня цього року.
Тоді експерти припустили, що робота місії та ймовірність ухвалення нею позитивного рішення можуть зіткнутися з додатковими труднощами. Вони можуть бути викликані тим, що президент Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради та запропонував уряду піти у відставку. Також прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про свою відставку з 22 травня.