Місія МВФ почала працювати в Україні

Місія МВФ почала працювати в Україні

Представники фонду оцінять виконання поточної програми співпраці з Україною за програмою stand-by

Місія МВФ почала працювати в Україні
Фото:Уніан

Місія Міжнародного валютного фонду прибула в Київ. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Представники фонду оцінять виконання поточної програми співпраці з Україною за програмою stand-by і проведуть консультації  щодо IV статті статуту МВФ.

«Експерти МВФ розпочали свою роботу в Україні», – повідомили в українському представництві МВФ сьогодні.

Додамо, що раніше голова представництва фонду в Україні Йоста Люнгман повідомляв про заплановану роботу місії в Україні упродовж двох тижнів. Серед основних проблемних питань – ухвалення нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення після скасування попередньої Конституційним Судом у лютому цього року.

Експерти припускають, що робота місії та ймовірність ухвалення нею позитивного рішення можуть зіткнутися з додатковими труднощами. Вони можуть бути викликані тим, що президент Володимир Зеленський, який напередодні вступив у повноваження, заявив про розпуск Верховної Ради та запропонував уряду піти у відставку. Також нещодавно прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про свою відставку з 22 травня.

Нагадаємо: нова програма співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або приблизно $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (майже $1,4 млрд) надано відразу, а решту коштів виділятимуть за підсумками піврічних переглядів програми у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію