Зміни клімату обійдуться найбільшим в світі публічним компаніям в $1 трильйон протягом наступних п'яти років. Воднчас можливості для створення нових екологічних продуктів і послуг для зниження шкоди навколишньому середовищу можуть принести набагато більше прибутку, пише CNN.
Згідно з опитуваннями, зростаючий попит на екологічні продукти та послуги може згенерувати для провідних світових компаній більше $2 трильйонів.
В опитуванні, проведеному благодійним фондом CDP, в 2018 році взяло участь близько 7000 компаній, включаючи Microsoft, Apple, JP Morgan Chase і Visa.
Також результати показують, що, хоча 80% найбільших компаній очікують серйозних змін у зв’язку зі змінами клімату, включаючи екстремальні погодні умови, деякі компанії ще не вивчили це питання уважно.
«Наша колективна реакція на зміну клімату актуальна, як ніколи, і цілком очевидно, що ці дії не можна відкладати», – йдеться в заяві директора з кліматичних змін CDP Ніколетт Бартлетт.
«Приємно, що компанії повідомляють, що потенційна вигода від запровадження екологічних продуктів набагато перевершує витрати», – додала вона.
CDP закликає компанії і уряди розкривати інформацію, пов'язану зі зміною клімату і скорочувати викиди парникових газів.
Близько 215 найбільших компаній світу підрахували фінансові ризики, визначивши потенційні витрати в розмірі $970 млрд, включаючи списання активів.
Тим часом, 225 великих компаній повідомили про можливості отримання нових доходів, пов'язаних з кліматичними змінами, на суму $2,1 трлн – йдеться про електромобілі, відновлювані джерела енергії та ін.
Розрив між витратами і можливостями означає, що інвестори повинні чекати «значного зрушення в екологічно чистих продуктах і послугах від найбільших світових компаній», зазначають в CDP.
Після того, як в минулому році ООН опублікувала знамениту доповідь про кліматичні зміни і зникнення видів, на великі державні компанії зріс тиск з метою робити більше для боротьби зі зміною клімату.
ООН попереджає про те, що світу залишилося всього 12 років, щоб запобігти кліматичній катастрофі, і закликає до «швидких, далекосяжних і безпрецедентних змін у всіх аспектах життя суспільства».
Нагадаємо, у травневій доповіді ООН ішлося про те, що близько мільйона видів рослин і тварин зникнуть найближчим часом.
Як ми повідомляли, невелика острівна країна Вануату першою подала до суду на нафтові компанії через зміну клімату.