Захворіло у світі
6,722,408
Померло у світі
393,916
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Близько мільйона видів рослин і тварин зникнуть найближчим часом – доповідь ООН

Близько мільйона видів рослин і тварин зникнуть найближчим часом – доповідь ООН

Втрата одних видів негайно вплине на харчові ланцюги і спричинить зникнення ще більшої кількості видів

Близько мільйона видів рослин і тварин зникнуть найближчим часом – доповідь ООН
фото Shutterstock

Не менше мільйона біологічних видів знаходяться під загрозою вимирання, йдеться в доповіді, підготовленій міжнародною групою експертів ООН. Така втрата біорізноманіття впливає на економіку, веде до зниження рівня життя, піднімає питання голоду і – як наслідок – збільшення потоків мігрантів, і зрештою ставить під сумнів існування людства, йдеться в доповіді.

Через антропогенний вплив уже в найближчі десятиліття близько мільйона біологічних видів можуть назавжди зникнути. Про це йдеться в доповіді ООН, опублікованій 6 травня.

За оцінками вчених, зараз на Землі живе близько 8 мільйонів різних біологічних видів, більшість з яких представлено комахами. Експерти підрахували, що людина вже змінила три чверті природних територіальних комплексів на суші і дві третини – в світовому океані. Така втрата біорізноманіття пов'язана не тільки з навколишнім середовищем, але впливає і на економіку та соціальні аспекти.

Марія Воронцова з Міжнародного фонду захисту тварин (IFAW) пояснює, що втрата деяких видів веде до того, що будуть зруйновані харчові ланцюжки, а значить, у майбутньому загине ще більше видів живих істот.

«Стабільність екосистеми визначається різноманітністю видів. Це екологічний закон: монокультура нестабільна. Система, що складається з обмеженої кількості видів – наземна або океанічна – в принципі не життєздатна. Саме тому збереження біорізноманіття є таким важливим», – зазначає вона.

Над складанням доповіді працювали 145 експертів з 50 держав, спираючись на кілька тисяч досліджень, з якими укладачі працювали протягом трьох років. На думку вчених, темпи вимирання «вже в десятки й сотні разів вищі, ніж вони були в середньому в минулі 10 мільйонів років». Причинами таких прискорених темпів, на їхню думку, є глобальне потепління, забруднення повітря і скорочення запасів питної води. В результаті антропогенної діяльності на планеті зникають ліси, в яких живуть комахи-запилювачі, а в океані різко скорочуються рибні ресурси.

Як підкреслив голова групи ООН Роберт Уотсон, представляючи доповідь, людство руйнує якість життя «на глобальному рівні». У доповіді також представлений ряд заходів з порятунку біорізноманіття. Це негайні дії як на локальних, так і на світовому рівнях.

«Політичні лідери, громадська думка, окремі підприємства повинні діяти без зволікання, щоб врятувати біорізноманіття, яке сьогодні знаходиться під загрозою через діяльність людини. Наша доповідь пояснює, наскільки біорізноманіття важливо для благополуччя людства», – прокоментував для Reuters Роберт Уотсон.

Нагадаємо, в Африці під егідою ООН висадять стіну з дерев довжиною 8000 км, яка перетне 11 країн, так африканські країни намагаються стримати опустелювання і деградацію родючих земель через зміни клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті