Boeing може втратити статус провідного виробника літаків

Airbus наступає своєму американському конкуренту на п’яти

фото boeing.mediaroom.com

Airbus вже найближчим часом може обігнати Boeing та відібрати у свого конкурента титул провідного виробника авіалайнерів у світі. Про це повідомляє CNA.

Boeing повідомила про поставку 239 літаків в 2019 році, що на 37% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Тим часом, з той самий період Airbus відзвітував про поставку 389 літаків, що на 28% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Якщо ця тенденція триматиметься і надалі, Airbus зможе відібрати у свого конкурента титул найбільшого у світі виробника літаків.

Значний спад постачань Boeing підтверджує, наскільки сильно криза з 737 MAX вплинула на стан справ у компанії.

Поставки літаків прив’язані для прибутків компанії та ретельно контролюються Уолл-стріт. Провідні аналітики скоротили прогноз прибутку для Boeing у зв’язку із двома авіатрощами, які зупинили поставки і змусили компанію тримати літаки у себе після їх виробництва.

Нагадаємо: компанія Boeing потрапила до гучного скандалу після двох смертельних авіакатастроф. Літак Boeing-737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс з Аддіс-Абеби до Найробі, зазнав аварії 10 березня в 60 км на схід від столиці Ефіопії. Авіакатастрофа забрала життя 157 осіб. Ця катастрофа стала другою катастрофою літака цього типу за півроку: наприкінці жовтня 2018 року Boeing-737 Max 8 індонезійської компанії Lion Air впав у море Яванця незабаром після вильоту з аеропорту Джакарти. Загинули всі 189 осіб, що перебували на борту.

Президент корпорації Boeing Денніс Мюленбург визнав, що причиною падіння двох літаків Boeing 737 MAX 8 в Індонезії та Ефіопії стала відмова програмного забезпечення.

Попередній звіт у справі про катастрофу літака в Ефіопії показав, що пілоти дотримувалися всіх інструкцій виробника, але це не запобігло катастрофі. Більшість країн світу, включаючи США, заборонили експлуатацію Boeing 737 MAX до закінчення розслідування.

Як повідомило у травні видання WSJ, Boeing визнала, що ще за рік до першої катастрофи літака 737 Max знала про проблеми з системою оповіщення про несправність датчиків в літаках цієї моделі.

Пізніше американський авіабудівний концерн також повідомив про знайдені дефекти в програмному забезпеченні симулятора польотів для літаків серії Boeing 737 MAX

Як повідомлялось, у червні під час авіасалону в Ле-Бурже американський авіавиробник Boeing в перший день суттєво програв в одвічній боротьбі з головним конкурентом на ринку авіалайнерів – європейською Airbus. 17 червня Boeing не оформив жодного нового замовлення, тим часом Airbus отримала замовлення на 123 літаки, втратила велике замовленнявключаючи переоснащення. Утім вже наступного дня іспано-англійська International Airlines Group (IAG), що володіє такими авіакомпаніями, як British Airways, Aer Lingus і Iberia підписала лист про наміри, який передбачає поставку 200 літаків Boeing у період з 2023 по 2027 рік, в тому числі на 10 одиниць моделі 737-8 і 737-10. 

Днями стало відомо, що Boeing  на літаки 737 Max – саудівський лоукостер Flyadeal скасував замовлення на 30 літаків даної моделі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS