Суперництво Airbus і Boeing на авіасалоні Ле-Бурже: IAG несподівано купує 200 літаків Boeing

Суперництво Airbus і Boeing на авіасалоні Ле-Бурже: IAG несподівано купує 200 літаків Boeing

Літаки Boeing стали малопопулярними після двох резонансних авіакатастроф 737MAX

Суперництво Airbus і Boeing на авіасалоні Ле-Бурже: IAG несподівано купує 200 літаків Boeing
фото ANADOLU AGENCY

На міжнародному авіасалоні в Ле-Бурже американський авіавиробник Boeing в перший день суттєво програв в одвічній боротьбі з головним конкурентом на ринку авіалайнерів – європейською Airbus, передає The Bell з посиланням на Bloomberg.

17 червня Boeing не оформив жодного нового замовлення, тим часом Airbus отримала замовлення на 123 літаки, включаючи переоснащення. За вартістю замовлень Airbus теж попереду: угод на $13 млрд у перший день, і нуль -у Boeing.

На другий день у Airbus справи йдуть чудово. Європейський авіавиробник уклав з філіппінським перевізником Cebu Pacific попередній договір на поставку 31 літака, включаючи 10 представлених напередодні A321XLR підвищеної дальності. Каталожна ціна замовлення – $6,8 млрд.

Найбільший в світі авіаперевізник American Air теж зацікавився моделлю A321XLR – він може купити 50 цих літаків для заміни старого парку Boeing 757-200.

Головна перевага модифікації XLR – вузькофюзеляжність у поєднанні з трансатлантичною дальністю. Це дозволяє зробити перельоти дешевшими порівняно з широкофюзеляжними лайнерами тієї ж дальності.

Причиною низької популярності продукції Boeing очевидно стали дві катастрофи Boeing-737 MAX в Малайзії і Ефіопії: всі лайнери цього виду четвертий місяць тимчасово виведено з експлуатації.

Гендиректор Boeing Денніс Мюлленбург зізнався CNBC, що не чекає від авіасалону нових замовлень, а використовує його як платформу для діалогу з клієнтами. «Ми повернемо його (Boeing-737 MAX) в небо, коли він буде безпечний, це найголовніше», – сказав він.

Однак під кінець дня стало відомо, що іспано-англійська International Airlines Group (IAG), що володіє такими авіакомпаніями, як British Airways, Aer Lingus і Iberia підписала лист про наміри, який передбачає поставку 200 літаків Boeing у період з 2023 по 2027 рік, в тому числі на 10 одиниць моделі 737-8 і 737-10. Угода стала підбадьорливим сигналом для Boeing, для якої замовлення на моделі лінійки 737 MAX стало першим з моменту двох авіакатастроф.

Крім того, Boeing оголосила, що до 2025 року збирається вивести на ринок «новий літак середніх розмірів» (New Midsize Aircraft).

Раніше Bloomberg з посиланням на адвокатів писав, що компенсація сімʼям пасажирів, загиблих під час аварії літаків Boeing 737 Max 20 жовтня 2018 року в Індонезії та 10 березня 2019 року в Ефіопії, оцінюється як мінімум в $1 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло