Господарський суд Києва хоче отримати докази від Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), які підтверджують, що у ПриватБанку був нульовий або від'ємний капітал на момент укладення договору купівлі-продажу його акцій між екс-акціонерами банку, серед яких найбільшими на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, за одну гривню державі в особі Міністерства фінансів (Мінфін). Про це повідомляє НВ Бізнес.
Суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова, за результатами засідання 11 липня 2019 року, перенесла на 8 серпня розгляд справи за позовом екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій Приватбанку. Про це йдеться у реєстрі судових рішень.
Суд підтримав заяву позивачів про необхідність доповнити справу прийнятими ФГВФО рішеннями, які лягли в основу укладення відповідного договору купівлі-продажу акцій Приватбанку державі.
Так, суд вимагає у ФГВФО до 16 липня 2019 року надати відповідну постанову, складену і прийняту виконавчою дирекцією фонду у період з 18 грудня 2016 по 21 грудня 2016 і в якій зазначається про те, що за результатами формування резервів і обміну зобов’язань на акції додаткової емісії ПриватБанку його капітал складає відповідний грошовий еквівалент і залишається негативним або нульовим.
Як відомо за три дні до голосування у другому турі президентських перегонів, в якій беззаперечно виграв асоційований з Коломойським Володимир Зеленський, було відразу три рішення на користь екс-власника Приватбанку: 18 квітня Окружний адмінсуд Києва – визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.
У квітні 2019 року Печерський райсуд розірвав договір особистої поруки Коломойського по кредитах рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн.