Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
ПриватБанк націоналізували незаконно – рішення суду

ПриватБанк націоналізували незаконно – рішення суду

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського

ПриватБанк націоналізували незаконно – рішення суду
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України (НБУ) і Кабінету міністрів стосовно націоналізації ПриватБанку. Про це йдеться в рішенні суду.

Суд скасував рішення про виведення ПриватБанку з ринку за участю держави та визнав його протиправним. Ця процедура, на думку суддів, порушувала норми чинного законодавства.

Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ «КБ «Приватбанк» до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні.

«Таким чином, процедура націоналізації ПАТ «КБ «Приватбанк» була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері», – йдеться в повідомленні.

У суді зазначили, що розгляд справи тривав з червня 2017 року. Такий тривалий строк розгляду справи пов'язаний, зокрема, з загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ та необхідністю дослідження значної кількості доказів у справі, розмір якої складає понад 50 томів

За даними Інтерфакс-Україна, НБУ не погоджується і готується до подачі апеляційної скарги на рішення суду.

«Рішення суду не набуло законної сили і буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій і прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції», – сказав начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту центробанку Віктор Григорчук.

Більше про екс-акціонера ПриватБанку читайте в матеріалі Mind: ««Суворий романтик»: Ігор Коломойський очима ізраїльської журналістики «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті