Захворіло у світі
1,324,907
Померло у світі
73,703
Вилікувалось у світі
275,832
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
Суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку

Суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку

НБУ оскаржить відповідне рішення Печерського суду Києва

Суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Національний банк обурений рішенням Печерського районного суду Києва від 20 квітня про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, отриманими до входження держави в капітал.

Про це йдеться у повідомленні НБУ на сторінці у Facebook.

Центробанк занепокоєний результатами розгляду судових справ в судах першої інстанції, адже це рішення вже третє не на користь держави за останні три дні.

«Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку», – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

#pressrelease #ПриватБанк 🇺🇦 Національний банк оскаржить рішення суду про розірвання договору особистої поруки І....

Опубликовано Національний банк України Суббота, 20 апреля 2019 г.

Як зазначається, у 2015 році Коломойський, який на той момент був співвласником банку, уклав з НБУ договори особистої поруки про погашення п’яти кредитів рефінансування ПриватБанку, отриманих за період 2008-2014 рр. Фактично, він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд грн.

«Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій. Задля уникнення солідарної відповідальності, у вересні 2017 року він звернувся до суду з вимогою розірвати зазначені договори поруки. Сьогоднішнє судове рішення на користь Ігоря Коломойського не набрало законної сили і, безумовно, буде оскаржено в апеляційному порядку», – наголосив Григорчук.

Нагадаємо, що у 2018 році НБУ подав чотири позови до українських судів та один позов до Cуду першої інстанції в Женеві у Швейцарії та Україні проти Коломойського задля погашення кредитів рефінансування ПриватБанку.

19 березня 2019 року Верховний Суд України задовольнив касаційні скарги НБУ та зобов’язав Господарський суд Дніпропетровської області розглянути зазначені позови. НБУ продовжить вживати правові заходи, необхідні для відшкодування Ігорем Коломойським цих коштів.

Рішення щодо переходу ПАТ «Приватбанк» у власність держави та інші рішення, що супроводжували цей процес, були підготовлені, скоординовані та ухвалені на державному рівні задіяними державними органами у чіткій відповідності до статті 41.1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Це рішення дало змогу захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Зокрема, 3,2 млн пенсіонерів та 1,6 млн інших соціально незахищених верств населення. Усі вони зберегли повний доступ до своїх рахунків.

Як писав Mind, раніше Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо Приватбанку – скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Крім того, цей же суд, 18 квітня 2019 року, за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.

У свою чергу міжнародні розслідувачі розповіли, як Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд з ПриватБанку. OCCRP вважає, що гроші могли бути виведені через філію банку на Кіпрі.

Про те, як довго триватимуть судові розгляди і як вони позначаться на Приватбанку і всій країні, читайте в колонці керуючого партнера юридичної фірми Pravovest Гліба Сегіди, спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію