Касаційний адміністративний суд, який входить до складу Верховного суду, 9 серпня 2019 року відмовив у задоволенні касаційних скарг Національного банку (НБУ) і Фонду гаранування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) про визнання законності віднесення Укрінбанку до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє УНІАН.
На думку суду, незаконність запуску процесу ліквідації «Укрінбанку» в тому, що був порушений термін в 180 днів, який надається банківській установі для відновлення платоспроможності.
ПАТ «Укрінбанк» втратив 25% активів через анексію АР Крим Російською Федерацією і подіями на сході України, що стало причиною для правління НБУ віднести банк до категорії неплатоспроможних.
Однак, ще в 2015 році керівництву банку вдалося залучити іноземні інвестиції в розмірі 1 млрд грн, згідно з планом фінансового оздоровлення банку, затвердженого НБУ на період до 1 квітня 2016 року для відновлення платоспроможності.
«Тому порушення законних термінів в 180 днів з боку НБУ і ФГВФО про визнання ПАТ «Укрінбанк» неплатоспроможним і введення тимчасової адміністрації відповідними рішеннями, не залишило нам законного часу для відновлення платоспроможності », – прокоментувала голова правління ПАТ «Укрінком» Алла Іллюченко.
Суд відхилив аргументи представників ФГВФО і НБУ щодо правового статусу ПАТ «Укрінком» і визнав цю компанію правонаступником ПАТ «Укрінбанк», оскільки місце реєстрації, код ЄДРПОУ та інші юридичні дані залишилися незмінні.
Це означає, що ПАТ «Укрінком» має ті ж права що і ПАТ «Укрінбанк», в тому числі звертатися до суду.
Нагадаємо: у лютому цього року ФГВФО виділив 5 схем виводу та розкрадання коштів з банків, які знаходяться в процесі ліквідації чи вже ліквідовані, в якому фігурував «Укрінбанк». Керівництво банку не погодилося з такою позицією фонду.