Верховний Суд вкотре підтвердив неможливість оскарження bail-in ПриватБанку

Верховний Суд вкотре підтвердив неможливість оскарження bail-in ПриватБанку

КАС задовольнив касацію НБУ у справі компаній Суркісів щодо більш як $150 млн, конвертованих у капітал банку 2016 року

Верховний Суд вкотре підтвердив неможливість оскарження bail-in ПриватБанку
Фото: ілюстративне

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 3 квітня 2025 року задовольнив касаційну скаргу Національного банку України (НБУ) та частково скасував постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2024 року. Апеляція раніше закрила провадження за позовом компаній родини Суркісів щодо оскарження рішень, пов’язаних із націоналізацією ПриватБанку.

Про це повідомляє преслужба НБУ.

Зазначається, що позивачі – CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP та SOFINAM INVESTMENTS LLP – вимагали визнати недійсним рішення НБУ про визначення їх пов’язаними з ПриватБанком особами, а також визнати недійсними договори купівлі-продажу акцій банку.

Крім того, компанії вимагали стягнення з ПриватБанку понад $150 млн, що перебували на їхніх депозитах і були конвертовані в капітал фінустанови під час її виведення з ринку в грудні 2016 року в межах процедури bail-in.

Зокрема, Верховний Суд виключив із постанови суду апеляційної інстанції висновки та роз’яснення стосовно того, що позовні вимоги про визнання нечинними з моменту укладання договорів про придбання акцій та актів приймання-передачі за цими договорами, договору купівлі-продажу акцій ПриватБанку, акта виконання зобов’язань за цим договором і про стягнення на користь позивачів коштів із ПриватБанку підлягають вирішенню в порядку господарського судочинства в цій справі.

Отже, як наголошується, Верховний Суд укотре підтвердив, що процедура bail-in ПриватБанку не підлягає судовому оскарженню.

«Національний банк вітає рішення, у якому Верховний Суд зробив висновки, що свідчать про сталість сформованої позиції, згідно з якою рішення Національного банку про визначення осіб пов’язаними та проведена процедура bail-in не можуть бути оскаржені в суді жодної юрисдикції», – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.

Нагадаємо: Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПриватБанку 18 грудня 2016 року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Верховний Суд підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам. ВС 26 лютого 2025 року залишив без задоволення касаційну скаргу колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського та залишив в силі рішення суду апеляційної інстанції, яким було закрито провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення ПриватБанку з ринку за участю держави.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло