ПриватБанк отримав постанову суду з вимогою надати детективам Національного антикорупційного бюро (НАБУ) всі документи про підстави та умови отримання послуг від юридичних радників та інших консультантів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як повідомили у банку, посилаючись на отриману постанову суду, підставою для слідчих дій детективів НАБУ є заяви 2017-2018 років від народних депутатів Ради минулого скликання Олександра Дубініна і Віталія Купрія.
«Провадження у їхніх скарг були зупинені слідчими органами ще в 2017 році, але з невідомих причин відновлені влітку 2019 року», – відзначили в ПриватБанку.
У фінустанові також звернули увагу, що детективи НАБУ наполягали на терміновому вилучення документів, оскільки нібито виникла реальна загроза зміни або знищення документів. У банку також висловили здивування тим, що суд беззаперечно погодився з думкою детективів, що банк нібито порушив закон «Про державні закупівлі», хоча його дія на комерційні банки не поширюється.
Одночасно ПриватБанк був повністю виключений з судового процесу і позбавлений будь-якої можливості представити свою позицію і докази в суді, тоді як винесене постанова оскарженню не підлягає, вказали в фінустанові.
«ПриватБанк виконує рішення суду і готовий надати слідству всі документи. У той же час банк звертається до керівництва НАБУ з проханням об'єктивно і неупереджено дослідити реальні причини та обставини цієї справи», – підкреслили у фінустанові.
Банк також закликає керівництво НАБУ гарантувати захист адвокатської таємниці та конфіденційність вилучених документів, оскільки витік інформації може підірвати захист інтересів банку в судах України, США, Великої Британії та Кіпру, де ПриватБанк бореться за відшкодування збитків, заподіяних йому в період до націоналізації, на загальну суму понад $6 млрд.
Раніше повідомлялося,що наприкінці липня в Апеляційному суді Лондона і Уельсу завершився розгляд скарги ПриватБанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову держбанку до екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова та шести компаній.
Нагадаємо: між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017 року Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.
Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і шести компаній на суму більше $2,5 млрд, а також зобов'язав екс-власників розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.
Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами ПриватБанку, отриманими від інших осіб.
У свою чергу Коломойській і Боголюбов у липні оскаржили застосовність юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову ПриватБанку, обґрунтувавши свою скаргу поданням до українського суду позову про наклеп з боку колишнього глави фінустанови Олександра Шлапака.
Пізніше ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд.
21 грудня минулого року суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського і залишив у силі наказ про всесвітній арешт активів.