Суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського

Суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського

Наказ про всесвітній арешт активів екс-власників ПриватБанку на $2,6 млрд залишається в силі

Суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського
Екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Апеляційний суд Високого суду Лондона відхилив апеляційні скарги ПриватБанку і Ігоря Коломойського на різні аспекти застосування всесвітнього арешту активів екс-власників банку. Наказ про всесвітній арешт їх активів на $2,6 млрд залишається в силі. Про це повідомляє FinClub з посиланням на ПриватБанк.

«Судове засідання в Апеляційному суді 18 грудня стосується апеляцій, поданих як банком, так і паном Коломойським у зв'язку з попереднім рішенням судді Фанкорта від 24 липня щодо тлумачення технічних питань того, якою мірою судовий наказ про всесвітній арешт активів дозволяє здійснювати певні транзакції під час звичайних комерційних операцій», – йдеться в повідомленні.

Так, рішення апеляційної інстанції Високого суду Лондона не стосується апеляційних скарг ПриватБанку на рішення судді Фанкорта від 4 грудня 2018 року, який відхилив позов ПриватБанку до екс-власників через некоректної юрисдикції і вирішив скасувати всесвітній арешт активів (WFO) – арешт діє до прийняття рішення по апеляції. Ці апеляційні скарги були подані ПриватБанком, але ще не розглядалися судом.

18 грудня Апеляційний суд виніс рішення по інших скаргах, які сторони процесу подали ще влітку 2018-го (WFO діє з грудня 2017-го).

«Протягом перших місяців дії наказу про арешт активів виявилося, що ПриватБанк і пан Коломойський тлумачать його положення по-різному, отже, банк подав клопотання до суду для отримання роз'яснень. У липневому рішенні суддя підтримав сторону банку в одному аспекті та сторону пана Коломойського в іншому. І банк, і пан Коломойський подали апеляцію, і обидві апеляції були відхилені», – йдеться в повідомленні.

І хоча це рішення не стосується історії з грудневим рішенням судді Фанкорта, воно буде впливати на весь процес.

«Єдиний аспект даного рішення, який, ймовірно, матиме істотний вплив у майбутньому, – це підтвердження Апеляційним судом того факту, що пан Коломойський безпосередньо не здійснює господарську діяльність, отже, не може робити виняток», – сказали в банку.

Щодо того, чи діє зараз WFO, позиція банку однозначна: «Наказ про всесвітній арешт активів залишається в силі».

Нагадаємо: ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їхнім контролем.

У грудні цього року НБУ подав судовий позов у Швейцарії проти Коломойського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті