ДБН щодо проектування вбиралень у метрополітені почнуть діяти з 1 вересня 2019 року

Новими ДБН передбачено можливість розміщувати вбудовані та вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення в житлових будівлях

Фото: pixabay.com

Нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування вбиралень у метрополітені набувають чинності з 1 вересня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

Цими ДБН передбачено обов’язкове влаштування туалетів для пасажирів на вході/виході зі станцій при новому їх будівництві або реконструкції.

«Влаштування вбиралень для пасажирів у метро – це базовий елемент інфраструктури, і, безумовно, він має бути в сучасній європейській державі. Тож під час нового будівництва або реконструкції санвузли обов'язково передбачатимуться в межах вестибюля станції, тобто на вході/виході до них. Вони також мають бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Їхнє проектування має здійснюватися відповідно до вимог ДБН «Громадські будинки та споруди» та ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Крім того, він додав, що в складних умовах під час реконструкції станції можливо влаштовувати санвузли в суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі. У таких випадках відповідно до нових ДБН санвузли повинні мати окрему від метро систему побутової каналізації.

Нові ДБН В.2.3-7:2018 «Метрополітени. Основні положення» розроблені ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну застарілих ДБН 2010 року.

Також з 1 грудня новими ДБН щодо житлових будинків передбачено можливість розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно.

Норма розповсюджується винятково на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.

«Розширюємо можливості для реалізації сучасних та цікавих проектів житлового будівництва. Новими нормами ДБН дозволено розміщувати вбудовані в нові житлові будинки магазини, кафе та інші громадські заклади на будь-яких поверхах. Звичайно, за умови дотримання необхідних протипожежних та інших технічних вимог. Щоб це було у першу чергу безпечно та комфортно для кожного: з одного боку, не заважало сусідам, а з іншого – створювало додаткові зручності для жителів. Адже тепер найнеобхідніші заклади будуть зовсім поруч», – зазначив Парцхаладзе.

Виняток становлять об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.

Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках готелі та хостели, магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м, спеціалізовані заклади й підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря, спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів), майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м, лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.

Нагадаємо: ДБН щодо проектування житлових будинків вводять низку принципових змін у будівництві й реконструкції житла та починають діяти з 1 грудня цього року.

Також із 1 листопада 2019 року набувають чинності ДБН щодо проектування закладів культури, які містять параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS