Нові ДБН передбачатимуть місця для людей з інвалідністю у кінотеатрах
Також міністерство планує розглянути зміни до ДБН, які б передбачали в медзакладах сучасні кафе для відвідувачів, пацієнтів та персоналу

Нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування закладів культури вступають в дію з 1 листопада 2019 року, які містять параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.
«На жаль, досі чимало закладів культури в Україні частково або повністю залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення. Відтепер ситуація має докорінно змінитися, адже з 1 листопада цього року будівництво та реконструкція цих будівель здійснюватиметься за новими ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”. Вони врахували вимоги щодо забезпечення доступу і вільного пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп у всіх приміщеннях закладів культури. Будь то кінотеатр, бібліотека, театр, концертний зал чи, наприклад, музей”, – наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
Новими нормами встановлено розрахунок кількості місць у глядацьких залах закладів культури, що призначені для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних – 1-1,5% місць від загальної місткості залу, але не менше 2-х місць. Такі місця слід передбачати в першому або останньому рядах партеру або ложі і розміщувати на плоскій ділянці підлоги.
Крім цього, з авансцени окрім 2-х східців-сходів необхідно передбачати пандус або вертикальний підйомник для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення, що ведуть до проходів у залі.
У нових нормах зазначено, що для нового будівництва та реконструкції будівель закладів культури необхідно враховувати вимоги нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”. У них прописані необхідні обов’язкові параметри для забезпечення реальної доступності осіб з інвалідністю, починаючи від під’їзду, місця паркування, потрапляння, пересування, комфортного перебування у приміщенні, і, звісно ж, повноцінного сприйняття події.
Для людей з порушеннями опорно-рухового апарату повинні бути забезпечені: безперешкодний доступ до будівлі та приміщень за допомогою пандусів, підйомників чи ліфтів, ширина дверей не менше 90 см, передбачені місця в першому або останньому рядах партеру або ложі, розміщені на плоскій ділянці підлоги, спеціальні облаштовані туалетні кімнати тощо.
Для людей з порушеннями слуху в залах для глядачів, аудиторіях, лекційних залах, читальних залах бібліотек передбачена система посилення звуку індивідуального чи колективного користування.
Для людей з порушеннями зору має бути забезпечена необхідна тактильна та візуальна інформація. У приміщеннях з особливими вимогами до художнього вирішення інтер’єрів допускається використовувати інші компенсуючі заходи. Наприклад, аудіопокажчики. ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” набрали чинності 1 квітня цього року.
В той же час міністерство планує розглянути ініціативу змін до ДБН, які б передбачали в лікарнях, поліклініках та інших медзакладах сучасні кафе для відвідувачів, пацієнтів та персоналу.

«Сьогодні у чинних будівельних нормах щодо ресторанів та кафе, а також щодо медичних установ є лише деякі загальні вимоги до проектування їдальнь при цих закладах. Крім того, вони є дуже застарілими. Ми хочемо врегулювати це питання та взагалі запроваджувати нову сучасну культуру в державних та інших установах. І це стосується не лише лікарень чи поліклінік. Хочемо, щоб там не було гнітючої атмосфери, сірих похмурих стін та коридорів, а навпаки було привітно, просторо та світло. Щоб там були такі зручності, як дитячий ігровий куточок та кафе. Це комфорт людей», – зазначив Парцхаладзе.
Практика влаштування сучасних та просторих кафе у медичних закладах широко розповсюджена у багатьох країнах Європи та світу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].