Нові ДБН передбачатимуть місця для людей з інвалідністю у кінотеатрах

Нові ДБН передбачатимуть місця для людей з інвалідністю у кінотеатрах

Також міністерство планує розглянути зміни до ДБН, які б передбачали в медзакладах сучасні кафе для відвідувачів, пацієнтів та персоналу

Нові ДБН передбачатимуть місця для людей з інвалідністю у кінотеатрах
Фото: pixabay.com

Нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування закладів культури вступають в дію з 1 листопада 2019 року, які містять параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

«На жаль, досі чимало закладів культури в Україні частково або повністю залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення. Відтепер ситуація має докорінно змінитися, адже з 1 листопада цього року будівництво та реконструкція цих будівель здійснюватиметься за новими ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”. Вони врахували вимоги щодо забезпечення доступу і вільного пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп у всіх приміщеннях закладів культури. Будь то кінотеатр, бібліотека, театр, концертний зал чи, наприклад, музей”, – наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Новими нормами встановлено розрахунок кількості місць у глядацьких залах закладів культури, що призначені для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних – 1-1,5% місць від загальної місткості залу, але не менше 2-х місць. Такі місця слід передбачати в першому або останньому рядах партеру або ложі і розміщувати на плоскій ділянці підлоги.

Крім цього, з авансцени окрім 2-х східців-сходів необхідно передбачати пандус або вертикальний підйомник для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення, що ведуть до проходів у залі.

У нових нормах зазначено, що для нового будівництва та реконструкції будівель закладів культури необхідно враховувати вимоги нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”. У них прописані необхідні обов’язкові параметри для забезпечення реальної доступності осіб з інвалідністю, починаючи від під’їзду, місця паркування, потрапляння, пересування, комфортного перебування у приміщенні, і, звісно ж, повноцінного сприйняття події.

Для людей з порушеннями опорно-рухового апарату повинні бути забезпечені: безперешкодний доступ до будівлі та приміщень за допомогою пандусів, підйомників чи ліфтів, ширина дверей не менше 90 см, передбачені місця в першому або останньому рядах партеру або ложі, розміщені на плоскій ділянці підлоги, спеціальні облаштовані туалетні кімнати тощо.

Для людей з порушеннями слуху в залах для глядачів, аудиторіях, лекційних залах, читальних залах бібліотек передбачена система посилення звуку індивідуального чи колективного користування.

Для людей з порушеннями зору має бути забезпечена необхідна тактильна та візуальна інформація. У приміщеннях з особливими вимогами до художнього вирішення інтер’єрів допускається використовувати інші компенсуючі заходи. Наприклад, аудіопокажчики. ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” набрали чинності 1 квітня цього року.

В той же час міністерство планує розглянути ініціативу змін до ДБН, які б передбачали в лікарнях, поліклініках та інших медзакладах сучасні кафе для відвідувачів, пацієнтів та персоналу. 

Нові ДБН передбачатимуть місця для людей з інвалідністю у кінотеартах

«Сьогодні у чинних будівельних нормах щодо ресторанів та кафе, а також щодо медичних установ є лише деякі загальні вимоги до проектування їдальнь при цих закладах. Крім того, вони є дуже застарілими. Ми хочемо врегулювати це питання та взагалі запроваджувати нову сучасну культуру в державних та інших установах. І це стосується не лише лікарень чи поліклінік. Хочемо, щоб там не було гнітючої атмосфери, сірих похмурих стін та коридорів, а навпаки було привітно, просторо та світло. Щоб там були такі зручності, як дитячий ігровий куточок та кафе. Це комфорт людей», – зазначив Парцхаладзе.

Практика влаштування сучасних та просторих кафе у медичних закладах широко розповсюджена у багатьох країнах Європи та світу. 

Нагадаємо: з 1 жовтня цього року в Україні почнуть діяти нові державні будівельні норми щодо проектування готелів, в яких будуть передбачені обов’язкові вимоги щодо облаштування сучасних систем роздільного сортування сміття. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло