Магазини в Казахстані припинять безкоштовно видавати поліетиленові пакети своїм покупцям

Повна заборона в країні може бути введена з 2025 року

фото www.flickr.com/photos/mikecogh

Торгові мережі Казахстану перестануть безкоштовно видавати покупцям поліетиленові пакет. Про це повідомив міністр екології, геології та природних ресурсів республіки Магзум Мірзагалієв, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідний меморандум міністерство уклало з національної палатою підприємців «Атамекен» і Асоціацією екологічних організацій.

«Вивчивши досвід країн, а також нинішню ситуацію на ринку, ми, пропрацювавши питання з суспільством, з НПП, вирішили підписати меморандум, відповідно до якого буде вводитися поетапне обмеження на реалізацію поліетиленових пакетів в Казахстані. Фактично пропонується, що пакети не будуть роздаватися безкоштовно мережами, а продаватися «, – сказав Мірзагалієв на церемонії підписання документа.

Він уточнив, що мова йде про пакети щільністю менше 20 мікрон, так звані «маєчки». За його даними, при такому підході споживання пластику та поліетилену знижується на 30%.

«В цілому, ви розумієте, вартість пакетів фактично сьогодні вже закладена в націнки на товари в роздрібних мережах. Відмова від пакетів носить добровільний характер, але він спрямований на благо екології. Ми сподіваємося, що мережі, магазини будуть до цієї акції підключатися», – зазначив він.

Тим часом, за словами міністра, говорити про повну заборону на поліетиленові пакети «поки передчасно».

«Поки у нас немає гідної альтернативи. У нас є виробники, які випускають біорозкладні пакети, але повністю весь ринок вони закрити не можуть. Тому було прийнято рішення про поетапне обмеження», – пояснив журналістам міністр.

Повна заборона, за його словами, може бути введений в Казахстані з 2025 року.

«Повна заборона з 2025 року перебуває на вивченні. Після того, як зрозуміємо, наскільки заходи виправдають очікування, будемо приймати рішення», – уточнив он.

Нагадаємо: Міністерство екології Німеччини та Інститут Роберта Коха провели спільне дослідження «Біомоніторинг людини» і виявили токсичні відходи з пластмаси в 97% дітей, яких запросили для тестування.

Нещодавно повідомлялося, що вчені виявили мікропластик в людському шлунку у 8-ми різних країнах світу.

Як повідомлялося, у Євросоюзі хочуть заборонити 90% видів мікропластику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS