Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
У Євросоюзі хочуть заборонити 90% видів мікропластику

У Євросоюзі хочуть заборонити 90% видів мікропластику

Океанічний мікропластик поступово проник у харчовий ланцюг, а звідти в організм людини

У Євросоюзі хочуть заборонити 90% видів мікропластику
фото DR

Забруднення океанів пластиком вважається однією з найважливіших екологічних проблем. Особливо небезпечний мікропластик – крихітні пластикові частинки діаметром менше 5 мм, які входять до складу косметики, миючих засобів і добрив.

Щороку тільки Європа викидає в навколишнє середовище майже 40 000 тон мікропластику. Це в 6 разів перевищує розміри Тихоокеанської сміттєвої плями.

Європейське хімічне агентство запропонувало новий закон, який передбачає заборону 90% мікропластику, що використовується в Європі. Про це пише Futurism, на яке посилається HighTech Plus.

Документ заборонить використовувати мікропластик у тих випадках, якщо він слугує просто для збільшення прибутку або якщо його можна замінити більш екологічною альтернативою.

Якщо Євросоюз прийме цей закон, в наступні 20 років кількість пластикових частинок, що потрапляють у навколишнє середовище, скоротиться на 4,4 млн тонн.

Однак процес швидким не буде, зазначає видання. Спочатку хімічне агентство протягом 15 місяців збере наукове обгрунтування для заборони. Потім звіт передадуть до Єврокомісії, яка за 3 місяці повинна розглянути і підготувати законопроект. І навіть у разі прийняття цього закону пройде до 8 місяців, перш ніж він набуде чинності.

Проте, екологи вважають розробку законопроекту позитивним кроком. Він істотно обмежить забруднення, яке загрожує не тільки морським екосистемам, а й здоров'ю людей.

Раніше ЄС прийняв рішення про заборону 10 видів звичайного пластика. До чорного списку увійшли трубочки для коктейлю, одноразовий посуд і ватні палички.

Мікропластик – маленькі шматочки розміром 1-5 мм, котрі заповнюють моря і накопичуються в організмах морських істот. Це значить, що океанічний мікропластик проник в харчовий ланцюг, з риби та молюсків він потрапляє і в людські тіла.

Раніше вчені виявили, що в більшості марок кухонної солі, яка продається по всьому світу, присутні частинки мікропластику. Найбільше їх міститься в морській солі (1 674 частки на  1 кг) – це пов'язано з забрудненням морів пластиковими відходами. На другому і третьому місцях – кам'яна і озерна сіль (462 і 148 часток відповідно).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті