Верховний суд Великобританії ухвалив, що рішення прем'єр-міністра Бориса Джонсона призупинити роботу парламенту напередодні Brexit було незаконним, тим самим ще більше посиливши невизначеність навколо виходу країни з Євросоюзу. Про це повідомляє Reuters.
Рішення було одноголосно прийнято колегією з 11 суддів.
«Рішення рекомендувати Її Величності призначити перерву в роботі парламенту було незаконним, оскільки воно підірвало або позбавило парламент можливості виконувати свої конституційні функції без розумних на те підстав», – повідомила голова Верховного суду Бренда Хейл.
«Пророгації парламенту не було. Це одностайне рішення всіх 11 суддів, – сказала Хейл. – Вирішувати, що робити далі, повинен парламент, і зокрема спікер і лорд-спікер (Палати) лордів».
Спікер Палати громад Джон Беркоу сказав, що нижня палата британського парламенту проведе засідання в середу, 25 вересня. Спікер Палати лордів Норман Фаулер сказав, що чекає відновлення засідань палати найближчим часом.
Робота парламенту була припинена на період з 10 вересня по 14 жовтня. План, запропонований Джонсоном, схвалила королева Єлизавета. За словами прем'єра, це було необхідно для підготовки нової законодавчої порядку і не пов'язане зі спробами опозиції запобігти Brexit без угоди.
Опоненти Джонсона після оголошення рішення суду закликали його піти у відставку, звинувативши прем'єра в тому, що він ввів королеву в оману.