В Британії водії автобусів пішли працювати на вантажівки – тепер в країні нестача водіїв автобусів

В Британії водії автобусів пішли працювати на вантажівки – тепер в країні нестача водіїв автобусів

Також гостро не вистачає охоронців клубів і ресторанів

В Британії водії автобусів пішли працювати на вантажівки – тепер в країні нестача водіїв автобусів
фото DR

У Великобританії, де у зв’язку з Brexit і в умовах пандемії гостро не вистачає робочих, тепер виявилася нова проблема: не вистачає водіїв автобусів, а також охоронців для закладів громадського харчування і нічних клубів. Як повідомляє The Daily Telegraph, нестача водіїв автобусів виникла внаслідок спроб влади вирішити проблему масштабного дефіциту водіїв вантажних автомобілів.

Щоб було кому доставляти бензин із нафто-переробних заводів на заправки, розвозити вантажі з портів до замовників, доставляти товари в магазини і т.п., британська влада запропонувала всім, у кого є права на керування вантажними автомобілями, перейти на цю роботу.

Водіям вантажівок суттєво підняли зарплати, щоб у людей був стимул змінювати роботу. Зараз вони можуть заробити 35-50 тисяч фунтів на рік плюс бонуси та інші виплати.

Першими, хто відгукнувся на заклик влади, стали водії автобусів, які заробляють набагато менше. Понад 4000 водіїв автобусів перейшли працювати на вантажівки. В результаті автобусні пасажирські перевезення тепер переживають хаос через гостру нестачу водіїв. Зате в цій ситуації профспілкам водіїв автобусів легко вдалося домовитися з роботодавцями про підвищення розміру оплати праці цих працівників, які зараз отримують 9,25-10 фунтів на годину.

Як пише The Guardian, нестача працівників негативно позначилася на діяльності британських ресторанів і нічних клубів. Через карантин багато охоронців залишили свою роботу в ресторанах, барах і клубах після їх закриття і влаштувалися в інші галузі, які менше страждають від нестабільної роботи в пандемію.

Після зняття обмежень ресторанно-готельна індустрія не змогла повернути в повному обсязі своїх працівників. Причому ті заклади, які не змогли знайти достатню кількість охоронців, змушені були закритися. За даними Night Time Industries Association (NTIA), у вересні кожен п'ятий нічний клуб і підприємство ресторанно-готельного бізнесу в країні закривалися через нестачу співробітників служби безпеки.

Доводиться скасовувати і масові заходи, оскільки знайти 1000 охоронців для забезпечення безпеки на них неможливо. За словами представників NTIA, раніше було достатньо за три-чотири дні до заходу направити запит в охоронні компанії, і можна було бути впевненим, що в наявності буде 900-1000 охоронців. Зараз доводиться везти людей з інших регіонів країни. В таких умовах зарплати охоронців виросли на 25%.

Нагадаємо, у найбільшому порту Британії затор через нестачу робочих, тому очікуються перебої з товарами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло