Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження щодо можливого зловживання владою або службовим становищем екс-генпрокурором Юрієм Луценком. Про це повідомляє УНІАН.
«За заявою народного депутата відкрито кримінальне провадження щодо можливого зловживання владою колишнім генпрокурором України Юрієм Луценком за попередньою змовою з іншими особами», – заявили у прес-службі.
Справу відкрито за ч.1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Також в ДБР підтвердили, що провадження зареєстроване за заявою Арахамії.
Заява стосується можливої змови Луценка з рядом колишніх народних депутатів та іншими особами щодо незаконного грального бізнесу.
В той же час сам екс-генпрокурор відкидає звинувачення.
«Треба мати неабияку фантазію, аби обвинувачувати мене в тому, про що говорить пан Арахамія... І так, я пройшов повну перевірку моєї декларації, всі мої доходи і видатки за період перебування у владі підтверджені», – написав Луценко у Facebook.
Треба мати неабияку фантазію, аби обвинувачувати мене в тому, про що говорить пан Арахамія. Я не закінчував курси в...
Опубликовано Юрій Луценко Вторник, 1 октября 2019 г.
Згідно зі словами прес-секретарки Лариси Сарган, Луценко поїхав з України, щоб вивчати англійську.
«Юрій Луценко давно планував і тепер проходить курси англійської мови у Великобританії. Він полетів в неділю і найближчі півтора місяці буде знаходиться за межами України», – повідомила вона.
За її словами, від'їзд Луценко ніяк не пов'язаний зі скандалом в США, а саме з оприлюдненням стенограми телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Зеленського, в якому згадується екс-віце президент США Джо Байден, його син Хантер і розслідування справи щодо останнього в Україні.
Нагадаємо: 29 серпня екс-генеральний прокурор Юрій Луценко написав заяву про відставку.