Юрій Луценко називав Марі Йованович «дурною» і добивався її звільнення – NYT

Юрій Луценко називав Марі Йованович «дурною» і добивався її звільнення – NYT

З переписки Парнаса випливає, що за послом США могли стежити

Юрій Луценко називав Марі Йованович «дурною» і добивався її звільнення – NYT
Марі Йованович
фото AFP

Видання The New York Times опублікувало нові подробиці стосовно тиску адміністрації президента США Дональда Трампа на українську владу.

Зокрема в розпорядженні газети опинилися дані з переписки бізнесмена Льва Парнаса, які зберігалися в його смартфоні і були передані в Конгрес як доказова база в рамках розгляду процедури імпічменту американського президента.

Документи містять серію повідомлень між ним і українським прокурором Юрієм Луценком, який допомагав особистому адвокату Трампа Руді Джуліані розкопати компрометуючу інформацію про свого головного конкурента – Джо Байдена.

В березні 2019 року Луценко зв'язався з Парнасом в WhatsApp зі скаргою на те, що адміністрація Трампа досі не звільнила посла США в Україні Марі Йованович. Луценко, який мав конфлікт з Йованович, дуже хотів її звільнення і обіцяв в обмін на це допомогу в справі Байдена.

«Просто якщо ви не приймете рішення щодо мадам – ви ставите під сумнів всі мої звинувачення. У тому числі і про Б», – писав він Парнасу, тут є явні посилання на Йованович і Байдена.

«Ви навіть не можете позбутися від однієї дурної [жінки]», – додав він, вставивши похмурий смайлик, очевидна згадка про Йованович.

«Вона не дурна, повір мені, – відповів Парнас. – Але вона не звільняється».

Президент Трамп, за підтримки Джуліані, відкликав посла Марі Йованович з її посади наприкінці квітня.

Також з документів випливає, що за Йованович могло бути організоване стеження.

Йдеться про листування Парнаса в WhatsApp в березні 2019 року з Робертом Хайдом. Він, за висновком газети, був пов'язаний з особами в Україні, які вели стеження за тодішнім послом США.

Хайду, зокрема приписують такі повідомлення:

«Якщо хочете її позбутись, потрібно контактувати зі службою безпеки, – нібито писав Хайд про Йованович. – Вони знають, що вона – політична маріонетка. Вони скажуть мені, коли вона буде їхати… Вони готові допомогти, якщо вам/нам підходить ціна… Гадаю, в Україні може зробити все, якщо є гроші… так мені кажуть».

Льва Парнаса, який тісно співпрацював з Джуліані, було заарештовано у США в жовтні минулого року. Йому та його бізнес-партнеру Ігорю Фруману висунуто звинувачення у змові, дачі неправдивої інформації, підробці документів стосовно підозр, що вони здійснювали надто великі пожертви республіканцям після отримання мільйонів доларів, що походили з Росії, зазначає «Голос Америки».

В листопаді Йованович виступила зі свідченнями в Конгресі, в рамках процедури імпічменту Трампа. Вона заявила, що стала ціллю кампанії з заплямування її репутації з боку юриста Трампа Джуліані. Саме через це її передчасно відкликали з посади посла в Києві, наголосила дипломат.

Більше про те, хто фігурує в переписці Парнаса, в матеріалі «З’явилися нові докази тиску Трампа на Україну: «змусити Зеленського розслідувати Байдена» та «спілкуватися без Пінчука і Коломойського».

Нагадаємо, раніше  The New Yorker розповів про ключову роль Юрія Луценка в справі імпічменту Трампа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті