Рябошапка: США не надсилали запити щодо розслідування справ по компанії Burisma
Офіс генпрокуратура продовжує аудит справ, які було відкрито за попереднього керівництва Генпрокуратури

Правоохоронні органи Сполучених штатів Америки не направляли запитів до Офісу генерального прокурора щодо надання правової допомоги в розслідуванні кримінальних проваджень, у яких фігурує компанія Burisma. Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка в інтерв'ю «Інтерфакс – Україна».
«Досі нічого не надходило», – сказав Рябошапка в інтерв'ю агентству.
Як відомо, Офіс генпрокуратура продовжує аудит справ, які було відкрито за попереднього керівництва відомства, зокрема велике кримінальне провадження, в якому фігурує компанія Burisma. Раніше йшлося про аудит 15 кримінальних проваджень, в яких згадується власник Burisma, екс-міністр екології Микола Злочевський.
У травні 2014 року син на той час віце-президента США Джозефа Байдена Хантер Байден став членом ради директорів Burisma Limited.
Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді прем'єр-міністра України Миколи Азарова з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року він залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні (за ч. 3 ст. 368-2 Кримінального Кодексу).
Видання нагадує, що Генпрокуратура розслідувала декілька кримінальних проваджень, фігурантом яких був Злочевський, у 2015-2016 роках передала одну зі справ до НАБУ.
У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій стосовно президента цієї групи Злочевського та операційних компаній, що входять до Burisma Group.
У вересні 2019 року колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що розслідування стосовно Джозефа Байдена або його сина Хантера Байдена мають відбуватися в США, а Україна не має правових підстав для цього. «Я не знаю жодних причин проводити розслідування стосовно Джо Байдена або Хантера Байдена відповідно до українського законодавства... Це юрисдикція США», – сказав тоді Луценко в інтерв’ю «BBC. Україна», нагадує виання.
Під час перебування віце-президентом в адміністрації Барака Обами Джо Байден, зокрема, курирував пов’язані з Україною питання. Водночас його син обіймав посаду в раді директорів української газової компанії Burisma. В Україні стосовно компанії було відкрито розслідування.
Адвокат Трампа Руді Джуліані у низці інтерв’ю заявляв про втручання колишнього віце-президента в українську політику та участь у корупційних справах. Зокрема, він стверджує, що колишнього генпрокурора України Віктора Шокіна було звільнено на прохання Байдена – нібито за те, що розбирався у зв'язках Burisma з його сином.
Раніше Рябошапка заявляв, що звільнить прокурора, який розслідував справу Burisma і Хантера Байдена, а справу Burisma продовжить вести новий прокурор.
Також повідомлялося, шо ексгенпрокурор Віктор Шокін заявив, що його змусили припинити розслідування проти компанії, пов’язаної з Байденом. За його словами Джо Байден в процесі розслідування затримав надання Україні військової допомоги.
Нагадаємо: під час нещодавньої телефонної розмови між президентами Трампом та Зеленським, американський лідер сказав, що Байден нібито вихвалявся звільненням Шокіна, та попросив президента України розібратись з ситуацією.
Ця скандальна розмова стала причиною початку процедури імпічменту американського президента.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].