Рябошапка: США не надсилали запити щодо розслідування справ по компанії Burisma

Рябошапка: США не надсилали запити щодо розслідування справ по компанії Burisma

Офіс генпрокуратура продовжує аудит справ, які було відкрито за попереднього керівництва Генпрокуратури

Рябошапка: США не надсилали запити щодо розслідування справ по компанії Burisma
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка
Фото: УНІАН

Правоохоронні органи Сполучених штатів Америки не направляли запитів до Офісу генерального прокурора щодо надання правової допомоги в розслідуванні кримінальних проваджень, у яких фігурує компанія Burisma. Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка в інтерв'ю «Інтерфакс – Україна».

«Досі нічого не надходило», – сказав Рябошапка в інтерв'ю агентству.

Як відомо, Офіс генпрокуратура продовжує аудит справ, які було відкрито за попереднього керівництва відомства, зокрема велике кримінальне провадження, в якому фігурує компанія Burisma. Раніше йшлося про аудит 15 кримінальних проваджень, в яких згадується власник Burisma, екс-міністр екології Микола Злочевський.

У травні 2014 року син на той час віце-президента США Джозефа Байдена Хантер Байден став членом ради директорів Burisma Limited.

Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді прем'єр-міністра України Миколи Азарова з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року він залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні (за ч. 3 ст. 368-2 Кримінального Кодексу).

Видання нагадує, що Генпрокуратура розслідувала декілька кримінальних проваджень, фігурантом яких був Злочевський, у 2015-2016 роках передала одну зі справ до НАБУ.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій стосовно президента цієї групи Злочевського та операційних компаній, що входять до Burisma Group.

У вересні 2019 року колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що розслідування стосовно Джозефа Байдена або його сина Хантера Байдена мають відбуватися в США, а Україна не має правових підстав для цього. «Я не знаю жодних причин проводити розслідування стосовно Джо Байдена або Хантера Байдена відповідно до українського законодавства... Це юрисдикція США», – сказав тоді Луценко в інтерв’ю «BBC. Україна», нагадує виання.

Під час перебування віце-президентом в адміністрації Барака Обами Джо Байден, зокрема, курирував пов’язані з Україною питання. Водночас його син обіймав посаду в раді директорів української газової компанії Burisma. В Україні стосовно компанії було відкрито розслідування.

Адвокат Трампа Руді Джуліані у низці інтерв’ю заявляв про втручання колишнього віце-президента в українську політику та участь у корупційних справах. Зокрема, він стверджує, що колишнього генпрокурора України Віктора Шокіна було звільнено на прохання Байдена – нібито за те, що розбирався у зв'язках Burisma з його сином.

Раніше Рябошапка  заявляв, що звільнить прокурора, який розслідував справу Burisma і Хантера Байдена, а справу Burisma продовжить вести новий прокурор.

Також повідомлялося, шо ексгенпрокурор Віктор Шокін заявив, що його змусили припинити розслідування проти компанії, пов’язаної з Байденом. За його словами Джо Байден в процесі розслідування затримав надання Україні військової допомоги.

Нагадаємо: під час нещодавньої телефонної розмови між президентами Трампом та Зеленським, американський лідер сказав, що Байден нібито вихвалявся звільненням Шокіна, та попросив президента України розібратись з ситуацією.

Ця скандальна розмова стала причиною початку процедури імпічменту американського президента.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло